USA w Chinach bez LeBrona – Zion w jego miejsce?

Share on facebook
Share on twitter

Mający w planach produkcję „Space Jam 2”, LeBron James nie wystąpi na Mistrzostwach Świata w Chinach. Istnieje szansa, że do Teamu USA wskoczy za to Zion Williamson, który niedawno skończył sezon z Duke.

LeBron James / fot. wikimedia commons

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Według informacji Joe Vardona z The Athletic, LeBron James opuści tegoroczne Mistrzostwa Świata w Chinach. Pomimo najszybszego zakończenia sezonu NBA w karierze, James nie zdecyduje się na dołączenie do Team USA z uwagi na produkcje kolejnej części „Space Jam”, która jest zaplanowana na to lato. Jednocześnie LeBron nie wyklucza powrotu do składu na Igrzyska Olimpijskie w 2020.

Z kolei według Marca Steina, istnieje możliwość, by w „12”, która pojedzie do Chin znalazł się Zion Williamson. Gwiazdor Duke zakończył przed kilkoma dniami sezon, a jego drużyna odpadła w fazie Elite Eight turnieju March Madness.

Williamson jest murowanym faworytem do pierwszego wyboru zbliżającego się draftu. Można się spodziewać, że dopiero wtedy zapadną jakiekolwiek decyzje.

Obecność Ziona, czyli zawodnika jeszcze bez ani jednego meczu w NBA, nie byłaby pierwszym tego typu przypadkiem. W 2012 roku Anthony Davis był w składzie USA na Igrzyskach Olimpijskich, choć jeszcze nie postawił stopy na parkietach NBA. Pamiętamy też historię Christiana Leattnera z oryginalnego Dream Teamu w 1992 roku.

RW

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>
POLECANE

Zespół z Gdyni, licząc PLK i EuroCup, przegrał 5 meczów z rzędu, a w ostatnich 4 nie zdobył nawet 70 punktów. Brak drugiego rozgrywającego mocno się teraz odbija na zmęczeniu i grze pozostałych zawodników, jednak – naszym zdaniem – decyzja o zatrudnieniu Armaniego Moore’a ma sens.

tagi