Uznane odwołanie Noteci – zagra w I lidze

Share on facebook
Share on twitter

PZKosz licencji nie przyznał, ale według informacji PolskiKosz.pl Komisja Odwoławcza jednogłośnie uznała w piątek, że klubowi z Inowrocławia się ona należy. I liga będzie w przyszłym sezonie liczyć 17 drużyn.

Mecz Noteci z Nysą (fot. Facebook.com)

EuroBasket, PLK, NBA – typuj i wygrywaj kasę! >>

To chyba już ostatni odcinek komedii z przyznawaniem licencji na najbliższy sezon. Noteć Inowrocław spadła z I ligi, ale PZKosz kilka tygodni temu ogłosił, że będą dzikie karty w związku z tym, że na zapleczu PLK może być nieparzysta liczba drużyn.

W międzyczasie, gdy Noteć kompletowała dokumenty i zbierała pieniądze na dziką kartę, PZKosz zgodził się wciągnąć do PLK GTK Gliwice, w związku z czym w I lidze zostało 16 zespołów. I związek odmówił Noteci licencji argumentując, że w lidze nie ma już miejsc.

Komisja Odwoławcza jednogłośnie jednak zdecydowała, że odwołanie Noteci zostanie uznane. Inowrocławianie wypełnili wszystkie warunki dotyczące wykupienia dzikiej karty, więc nie ma powodu, by nie zagrali w I lidze. To po prostu PZKosz zmienił zasady w trakcie gry wciągając GTK do ekstraklasy.

ŁC

EuroBasket, PLK, NBA – typuj i wygrywaj kasę! >>