Vernon Taylor – doświadczony strzelec w Treflu

Vernon Taylor – doświadczony strzelec w Treflu

Share on facebook
Share on twitter

Amerykanin grał ostatnio w lidze belgijskiej, jest rzucającym obrońcą, ma pomagać też w rozegraniu. Vernon Taylor w Sopocie będzie następcą Jermaine’a Love’a.

Vernon Taylor / fot. Okapi Aalstar

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>

Vernon Taylor (31 lat, 192 cm) w sezonie 2018/2019 Energa Basket Ligi będzie zawodnikiem Trefla Sopot. W poprzednich rozgrywkach Taylor grał w ekipie Crelan Okapi Aalstar. W lidze belgijskiej zdobywał średnio 11,1 punktu, 3 zbiórki i 2 asysty na mecz. Ze swoją drużyną awansował do półfinału rozgrywek.

Amerykanin w NCAA występował w ekipie uczelni Troy. Później grał w Finlandii, Bułgarii oraz w Belgii.

Taylor podpisał z Treflem kontrakt obowiązujący w sezonie 2018/2019. W ekipie żółto-czarnych Amerykanin będzie występował z numerem 2. Jest czwartym zawodnikiem, który wzmacnia drużynę przed rozgrywkami 2018/19. Wcześniej do ekipy z Sopotu dołączyli Milan Milovanović, Damian Jeszke oraz Paweł Leończyk. Odeszli Artur Mielczarek i Jakub Karolak, karierę zakończył Marcin Stefański, raczej przesądzone jest też pożegnanie z Filipem Dylewiczem.

– Naszym priorytetem było znalezienie zawodnika doświadczonego, dysponującego świetnym rzutem i dużą dynamiką. Vernon posiada każdą z tych cech – przez wiele sezonów grał w ligach europejskich, jest skutecznym strzelcem, potrafi też wejść pod kosz i znaleźć podaniem kolegę na wolnej pozycji. Jestem pewien, że Amerykanin godnie zastąpi Jermaine’a Love’a i wniesie wiele dobrego do naszego zespołu. Vernon jest również twardym obrońcą, a dodatkowo osobą bardzo pozytywną, z mnóstwem energii – mówi na oficjalnej stronie drużyny Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.

W tych butach Stephen Curry zadziwia NBA >>
POLECANE

tagi

Mimo sporych ubytków kadrowych i zastoju pod koniec meczu, King Szczecin wygrał regionalny pojedynek z PGE Spójnią w Stargardzie 72:64. Rewelacyjny mecz zagrał Mateusz Zębski, imponujący zaangażowaniem i wszechstronnością.
25 / 09 / 2020 22:59

NBA

Drugi odcinek #StrefaChanasa na rozpoczęcie koszykarskiego sezonu 2020/21! Gośćmi Kamila są: trener Mihailo Uvalin oraz Radosław Hyży, był znany zawodnik, a obecnie także trener. Czego spodziewają się po zespołach ekstraklasy?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Trwa tworzeniu planu na stworzenie ligi 3×3 już w czerwcu – w porannym programie w Polsat Sport zdradził prezes PZKosz, Radosław Piesiewicz. Przy braku sportu na żywo taka inicjatywa wydaje się być racjonalna i może przynieść wiele korzyści.
1 / 05 / 2020 11:53