PRAISE THE WEAR

W niedzielę o brąz z Niemcami!

W niedzielę o brąz z Niemcami!

Polska - Niemcy. Tak będzie wyglądała para, która w niedzielę o 17:15 zagra o brąz EuroBasketu 2022.
Dennis Schroeder i jego Niemcy będą rywalami Polski w meczu o brąz fot. FIBA.com

Przy komplecie publiczności, która w zdecydowanej większości kibicowała gospodarzom turnieju, Niemcy przegrali z Hiszpanią 91:96. To oni będą rywalami Polaków w meczu o brąz.

Przypomnijmy. Polska została zmiażdżona przez Francję w półfinale. Przegrała 54:95. W drugiej parze Niemcy przez blisko 40 minut wymieniali ciosy z Hiszpanią, jak najlepsi bokserzy wagi ciężkiej. Mecz był pełen zwrotów i punktowych runów. Prowadzenie zmieniało się aż 11 razy.

Niemcy w drugiej kwarcie przegrywali już 32:41, by wyjść na prowadzenie 46:41 w drugiej kwarcie. Prowadzili już 71:65 pod koniec trzeciej kwarty i 77:70 w czwartej odsłonie. Końcówka meczu to jednak popis Hiszpanów, którzy grali perfekcyjnie w ataku, duża w tym zasługa Usmana Garuby (Houston Rockets), który rozdawał fenomenalne asysty z pozycji silnego skrzydłowego. Miał ich siedem w całym spotkaniu.

Fantastyczny był pojedynek rozgrywających. Dennis Schroeder miał 30 punktów (11/17 z gry). Naturalizowany Lorenzo Brown rzucił 29 punktów dla Hiszpanii (też 11/17), ale wziął na siebie najważniejsze rzuty. W czwartej kwarcie Schorederowi umejętnie uprzykrzał życie Alberto Diaz.

W polskim obozie doszło do przemowy prezesa w szatni. Radosław Piesiewicz pojawił się w niej po zakończeniu meczu i przekonywał, że choć nasi kadrowicze są wspaniali, to zadanie jeszcze nie jest skończone.

Mecz z Niemcami rozpocznie się w niedzielę o godz. 17:15. Transmisja w TVP Sport.

Kosma Zatorski

Superbet – najlepsze kursy na koszykówkę. Cashback 1300 i do 200 zł na start. Sprawdź! >>

POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.