Waczyński i Unicaja przełamali Bayern – jest szansa na półfinał!

Unicaja Malaga przełamała fantastyczną serię Bayernu Monachium. Wygrywając drugie starcie w ramach ćwierćfinału EuroCup 82:67, doprowadziła do wyrównania 1-1 w serii. Jedną z czołowych postaci zespołu był Adam Waczyński, autor 11 punktów.

(fot. eurocupbasketball.com)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Pierwszy mecz, 28 lutego, odbył się w Monachium, gdzie Bayern triumfując 91:82, odniósł dziesiąte kolejne zwycięstwo w rozgrywkach EuroCup. Do Malagi jechał więc naturalnie z zamiarem pójścia za ciosem i rozstrzygnięcia kwestii awansu do półfinału na swoją korzyść. A tu zonk!

Mając w pamięci jeszcze rywalizację w grupie, w której Unicaja nie była w stanie postawić się niemieckiemu rywalowi w obydwu rozegranych meczach, tym razem „Waca” i spółka stanęli na wysokości zadania. Z początku toczyli z gośćmi wyrównaną walkę, ale jeszcze przed przerwą zdążyli zbudować 10-punktową przewagę.

Na początku drugiej połowy Bayern chciał szybko wrócić do gry, jednak gdy tylko Bryce Taylor celną trójką zmniejszył prowadzenie zespołu Joana Plazy do 7 oczek, od razu doczekał się stanowczej odpowiedzi.

Adam Waczyński i Jeff Brooks szybko zaaplikowali przeciwnikom po celnym rzucie z dystansu, dzięki czemu Unicaja zaliczyła serię 8:2, a po chwili prowadziła już 57:42.

Mimo kilku kolejnych prób, przyjezdni nie zdołali już realnie zagrozić Maladze. Tylko dwóch ich zawodników – Nick Johnson oraz Anton Gavel – zanotowało dwucyfrowe zdobycze punktowe (po 10), podczas gdy w obozie gospodarzy było ich aż pięciu. W tym także kapitan reprezentacji Polski Adam Waczyński, który uzbierał 11 punktów, trafiając 3 z 7 rzutów z gry oraz wszystkie 4 wolne. W 25 minut na boisku dołożył też po zbiórce i asyście.

Tu jest wideo:

Trzecie, decydujące spotkanie odbędzie się w środę, 8 marca (godz. 17:00) w Monachium.