PRAISE THE WEAR

Waczyński zadebiutował w nowym klubie

Waczyński zadebiutował w nowym klubie

Były reprezentant Polski ma za sobą debiut w nowym klubie. Jego Manresa pokonała na wyjeździe Benficę w ramach rozgrywek BCL. Waczynski zdobył 9 punktów.
Adam Waczyński fot. Basketball Champions League

We wtorkowy wieczór doszło do debiutu Waczyńskiego w nowym klubie. 33-latek dołączył ostatnio do hiszpańskiej Manresy, z którą zagra zarówno w ACB, jak i Lidze Mistrzów. Pierwszy mecz w BCL ma już za sobą.

Manresa od początku spotkania narzuciła duże tempo, zdobywając w samej pierwszej połowie 58 punktów. Benfica długo probowala dotrzymać jej kroku, natomiast trudno było o to wobec tak skutecznych Hiszpanów. Po 15-minutowej przerwie niewiele się zmieniło. Benfica wciąż była zespołem goniącym, finalnie nie wygrała żadnej kwarty. Mecz zakończył się 19-punktowym prowadzeniem Manresy.

Waczyński może rozpatrywać ten debiut jako całkiem udany. W niecałe 20 minut trafił dwie trójki oraz wykorzystał trzy rzuty wolne. Gdy Polak był na parkiecie, jego drużyna uzyskała ponad 20 punktów przewagi. Pod względem statystyki “+-” był drugim najlepszym zawodnikiem na parkiecie!

Co ciekawe, 33-latek miał okazję rywalizować z dwoma byłymi postaciami znanymi z gry w PLK – Ivanem Almeidą oraz Aaronem Broussardem. Ci łącznie zdobyli 31 oczek i byli wyróżniającymi się zawodnikami w barwach Benfici.

Piotr Janczarczyk

POLECANE

tagi

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.