Walczymy o EuroBasket – co dalej, jakie scenariusze?

Share on facebook
Share on twitter

Porażka 57:76 z Białorusią skomplikowała sytuację w tabeli grupy D. Najbliżej pierwszego miejsca wciąż są Polacy, ale szansę na bezpośredni awans wciąż mają Estończycy. W najczarniejszym scenariuszu Biało-Czerwoni mogą spaść nawet na trzecie miejsce.

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

Po środowych meczach tabela grupy D wygląda następująco:

1. Polska 4-1 393-350

2. Estonia 3-2 366-350

3. Białoruś 3-2 368-360

4. Portugalia 0-5 324-394

W sobotę odbędą się dwa spotkania: Estonia – Polska oraz Portugalia – Białoruś.

W razie wygranej Polaków, sytuacja będzie prosta – Biało-Czerwoni zajmą pierwsze miejsce w grupie i wywalczą bezpośredni awans na EuroBasket niezależnie od wszystkich innych wyników. I tego się trzymajmy.

Jednak w razie – odpukać! – porażki Polaków, ważne będą jej rozmiary, a także wynik meczu Portugalia – Białoruś:

– jeśli Białoruś wygra, to trzy zespoły będą miały końcowy bilans 4-2 i o kolejności decydować będą mecze między nimi. Po odrzuceniu zwycięstw z Portugalią, Polska, Estonia i Białoruś będą miały bilans 2-2. W tej chwili tabela wg małych punktów wygląda następująco:

1. Polska +13

2. Białoruś -2

3. Estonia -11

Polska utrzyma w takich sytuacji pierwsze miejsce nawet, jeśli przegra różnicą 12 punktów – wówczas będzie miała +1 tak jak Estonia, ale w dwumeczu z tym zespołem +2 (w Lublinie było 78:64 dla Polski).

Jeśli Polacy przegrają różnicą 13 lub 14 punktów, spadną na drugą pozycję za Estonię i będą musieli czekać na porównania z pozostałymi siedmioma zespołami z drugich miejsc – z tych na EuroBasket pojadą cztery.

Jeśli Polacy przegrają różnicą 15 punktów lub wyższą, spadną na trzecią pozycję. W razie równego bilansu z Białorusią będą za tym rywalem, bo ich bilans w dwumeczu to -1.

– jeśli natomiast Białoruś w Portugalii przegra, to kwestię bezpośredniego awansu rozstrzygnie wysokość wygranej Estonii z Polską. Rywale zepchną na drugie miejsce, jeśli pokonają nas różnicą 15 punktów.

ŁC

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

NBA

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51