Walerij Lichodiej żegna Anwil – zagra w Kazaniu

Share on facebook
Share on twitter

Jeden z liderów mistrzowskiego Anwilu, Walerij Lichodiej, opuszcza PLK i w przyszłym sezonie zagra w Rosji, konkretnie w Kazaniu. Rosjanin w barwach ekipy z Włocławka notował średnio 11,5 punktu i 3,5 zbiórki.

Walerij Lichodiej / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Rzadko się zdarza, by zawodnik z tak bogatym CV trafiał do PLK. Walerij Lichodiej był jednym z największych transferów zeszłorocznego lata i jak się potem okazało, stał się jednym z najważniejszych zawodników mistrzowskiej drużyny z Włocławka.

Rosjanin rozegrał dla Anwilu 52 mecze – w PLK i w Lidze Mistrzów. Nie oszczędzał go pech związany z kontuzjami i to głównie tymi mocno przypadkowymi jak rozcięcie głowy, czy rozbity nos.

Średnio na parkiecie przebywał przez 24 minuty. Nieco skuteczniejszy był w Lidze Mistrzów, gdzie zdobywał średnio 13,3 punktu, gdy w PLK było to 11,1. Poprzednim sezonem potwierdził, że dysponuje fantastycznym rzutem z dystansu – we wszystkich meczach trafił 42% rzutów za 3 punkty.

Udany sezon zaowocował prawdopodobnie propozycją nie do odrzucenia, która nadeszła z Kazania. Walerij Lichodiej związał się właśnie kontraktem z Unicsem (1+1) i wróci do Rosji w kolejnym sezonie.

Unics to klub z budżetem kilka razy większym od klubów PLK, półfinalista EuroCup (pokonał m.in. Lokomotiv Kubań Mateusza Ponitki) i ligi VTB. Walerij w Kazaniu grał już w sezonach 2014/15 i 2015/16. Zdobywał wtedy odpowiednio 4,5 i 6 punktów na mecz.

GS

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 
Czy lukratywna oferta z Turcji pokrzyżuje plany zespołu z Włocławka? Świetna forma Jonaha Mathewsa z Anwilu spowodowała, że znalazł się on na radarze wielkiego Fenerbahce. Według europejskich źródeł, turecki zespół chce wykupić Amerykanina, ale Anwil nie chce wypuścić jednego ze swoich najlepszych zawodników.
19 / 01 / 2022 16:10

NBA

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51