Warriors jak z Meczu Gwiazd – 50 punktów w kwarcie!

Stephen Curry zdobył 17 punktów w cztery minuty i skończył trzecią kwartę akcją za cztery punkty oraz trójką równo z syreną. Golden State Warriors zdemolowali w niej Los Angeles Clippers 50:26!

To są buty Stephena Curry’ego – model, w którym wymiata! >>

Na początku drugiej połowy było 61:49 – dla Clippers. Rozdrażnieni prowadzeniem rywali Warriors zaczęli odrabiać straty. Udało im się dość szybko, gorzej było z przewagą – jeszcze cztery minuty przed końcem trzeciej kwarty było 78:78. Ale potem…

Bang! Stephen Curry trafił za trzy w dwóch kolejnych akcjach, jedną od drugiej oddzieliło ledwie 30 sekund, a potem zdobył jeszcze 11 punktów. A w ostatniej sekundzie kwarty trafił tak:

50 punktów w kwarcie! W niedawnym rekordowym Meczu Gwiazd, w którym padło niemal 400 punktów, Zachodowi ta sztuka się nie udała, Wschód 53 punkty zdobył tylko w pierwszej kwarcie. Ale cóż, to są Warriors…

To była pierwsza kwarta z 50 punktami w NBA od marca 2014 roku, gdy Los Angeles Lakers rzucili 51 „oczek” w 12 minut z New York Knicks. Dla Warriors to dopiero czwarty taki wynik w historii, ale już 9 celnych trójek w kwarcie to klubowy rekord.

Ostatecznie Warriors pokonali Clippers 123:113 – Curry zdobył 35 punktów, Kevin Durant rzucił 25, miał 15 zbiórek i 7 asyst, a Klay Thompson dodał 18 „oczek”. Po 19 punktów dla gości zdobyli Jamal Crawford i Austin Rivers.