Warriors po raz 11 z rzędu– znów sieją postrach!

Golden State Warriors wygrali jedenasty mecz z rzędu, tym razem roznieśli Indiana Pacers, 132:100. DeMarcus Cousins wygląda bardzo dobrze, zdobył 22 punkty w 25 minut.

Stephen Curry i Klay Thompson / fot. wikimedia commons

W tych butach Stephen Curry trafia wielkie rzuty >>

Odkąd do składu wrócił DeMarcus Cousins, Warriors jeszcze nie przegrali. Cousins, po roku przerwy związanej z kontuzją Achillesa, wrócił w dobrym stylu – średnio zdobywa 15 punktów i zbiera 7 piłek w 22 minuty gry.

Mistrzowie NBA, tym razem bez Draymonda Greena, bez problemów ograli na wyjeździe Indiana Pacers 132:100. To już 11 mecz z rzędu wygrany przez zespół z Kalifornii. Cousins zdobył 22 punkty w 25 minut, trafił 7 rzutów z 12 oddanych i zebrał 6 piłek. Stephen Curry, także w doskonałej formie, zdobył 23 punkty już do przerwy.

Zespół Golden State mógłby wystawić cała swoją pierwszą piątkę do Meczu Gwiazd i nie ma w tym nic naciąganego, jak w nie tak dawnym przypadku Atlanta Hawks. Curry – Thompson – Durant – Green – Cousins, to najlepsza piątka w NBA ostatniej dekady, a może nawet w ogóle w historii NBA.

Trzech wybitnych strzelców, w tym dwóch znajduje się w TOP5 zawodników na świecie, znakomity obrońca i charakter zespołu, a teraz także jeden z najlepszych ofensywnie środkowych.

Golden State w poprzednich latach na centrze posiłkowali się Zazą Pachulią, Andrew Bogutem, czy JaValem McGee, czyli graczami, którzy pełni rolę pomocników gwiazd. Teraz na centrze obok nich biega kolejny wybitny zawodnik, który na dodatek trafia za 3. Takich możliwości nie ma nikt w NBA.

Warriors znów są postrachem NBA. Na dziś nie widać zespołu, który mógłby realnie im zagrozić w playoffowej serii. Zatrzymać mogą ich tylko kontuzje i zmęczenie, ale akurat pod tym względem Golden State wydają się być bardzo ostrożni. W tym meczu odpoczywał Green, a w kolejnych tygodniach zapewne kilka meczów wolnego dostaną inni gwiazdorzy Warriors.