Warriors wracają do finałów NBA – cegłówki z Houston

Share on facebook
Share on twitter

Mamy powtórkę z rozrywki! Zespół Golden State wygrał siódmy mecz z Rockets 101:92. Kevin Durant zdobył 34 punkty, a gospodarze fatalnie pudłowali z dystansu.

(fot. Wikimedia)

Buty UNDER ARMOUR CURRY 5 – prawdziwy hit! >>

Rockets prowadzili w tej serii 3:2, ale bez Chrisa Paula w obu ostatnich meczach nie zdołali utrzymać przewagi i awansować do finału NBA. Choć przynajmniej trochę mistrzów NBA nastraszyli – w szóstym meczu prowadzili różnicą 17 punktów, w decydującym pojedynku w pierwszej połowie też mieli 15 oczek przewagi.

W Warriors tym razem nie zawiodły gwiazdy. Kevin Durant zdobył 34 punkty, a Stephen Curry znów zaliczył – już niemal tradycyjną – eksplozję w 3. kwarcie, zdobywając w niej 14 punktów, skończył z 33 na koncie (7/11 z dystansu). Goście wygrali trzecią część aż 33;15 i przejęli inicjatywę.

Rockets w pewnym momencie zupełnie zablokowali się rzutowo. We wspomnianej kwarcie przestrzelili wszystkie 14 (!!) trójek, w drugiej połowie mieli 1/21 z dystansu, zaliczyli nieprawdopodobną serię 26 pudeł. W całym meczu trafili zaledwie 16 procent. James Harden zdobył 23 punkty, ale trafił 12/29 z gry. I tak nieźle, bo taki Trevor Ariza miał 0/12!

Zatem w finale NBA znów zobaczymy Golden State Warriors i Cleveland Cavaliers. Pierwszy mecz w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu.

Buty UNDER ARMOUR CURRY 5 – prawdziwy hit! >>
NBA

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Nie tylko Anwil Włocławek, ale także Arged BM Slam Stal Ostrów rozegra fazę grupową Fiba Europe Cup we włocławskiej Hali Mistrzów. Oznacza to, że ponownie w roli gospodarza wystąpi w niej Igor Milicić, od niedawna trener ekipy z Ostrowa, a przez poprzednich 5 lat szkoleniowiec Anwilu.