Ważne zwycięstwo Stelmetu Czarnogóra!

Nemanja Djurisić był świetny, a Vladimir Dragicević bardzo dobrze go wspierał i Stelmet po udanej drugiej połowie wygrał mecz Ligi Mistrzów z greckim AEK Ateny 78:75.

(Fot. basketballcl.com)

Wyżej notowany AEK prowadził przez większość meczu, ale pogoń Stelmetu w trzeciej kwarcie i dobra gra w czwartej przyniosła efekty. Kluczowy moment meczu rozpoczął się pięć minut przed końcem, gdy Roko Ukić doprowadził trójką do remisu 62:62.

Trener Artur Gronek poprosił o czas, po którym jego koszykarze zagrali kilka dobrych akcji w ataku i w obronie. Błysnęli Nemanja Djurisić, który zaliczył trzypunktową akcję, Armani Moore (punkty z wejścia, a potem udane podwojenie i przechwyt) oraz Vladimir Dragicević z Łukaszem Koszarkiem. Po nietypowej, szczęśliwie zakończonej akcji.

Czarnogórzec zebrał piłkę pod samym atakowanym koszem, obok nie było nikogo, mógł spokojnie zdobyć dwa punkty. Ale nie wiedząc czemu zdecydował się na wycofanie piłki na obwód do Koszarka. A ten od razu rzucił za trzy i trafił! Zrobiło się 70:62, trener gości poprosił o czas, a rozgrywający Stelmetu pokazywał Dragiceviciowi, by w takich sytuacjach po prostu rzucał.

Do końca były trzy minuty i AEK walczył do końca, ale już nie zagroził mistrzom Polski. Zielonogórzanie wygrali trzeci mecz w Lidze Mistrzów, mają bilans 3-4. Wygrali go w dużej mierze dzięki wysokim graczom z Czarnogóry.

Djurisić był świetny – zdobył 23 punkty (9/11 z gry, 3/4 z wolnych), miał 10 zbiórek i 5 asyst. Potwierdził, że dobra forma z początku sezonu nie była przypadkiem, Djurisić po prostu wszedł na wyższy poziom. Natomiast Dragicević dodał 12 punktów i 6 zbiórek.

Niezły mecz rozegrali też Moore (11 punktów) oraz Thomas Kelati (4 punkty, 6 zbiórek, 2 asysty, 2 przechwyt). Dla gości 22 punkty zdobył Michael Dixon.