Weteran na ratunek – ryzykowny plan Stali

Weteran na ratunek – ryzykowny plan Stali

Share on facebook
Share on twitter
Bardzo dobrze, że Filip Dylewicz z takim pięknym dorobkiem w ekstraklasie, raz jeszcze będzie mógł zagrać w PLK. Trudno jednak uznawać go za zawodnika, który odmieni drużynę z Ostrowa Wielkopolskiego, która zaczęła sezon od gigantycznych problemów.
Filip Dylewicz i Steve Zack / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Transfer Filipa Dylewicza jest oparty o dwa bardzo ważne argumenty – Stal chcąc dodatkowo się wzmocnić musiała znaleźć Polaka, by zostawić sobie jeszcze jedno wolne miejsce w składzie dla obcokrajowca, a do tego potrzebowała rzucającej z dystansu czwórki. Profilem jak najbardziej pasuje właśnie „Dylu”.

Dla samego weterana to także korzystna sytuacja. Zawsze to przyjemniej, jeśli Dylewicz, czyli legenda polskiej koszykówki, skończy poważne granie w ekstraklasie, a nie tułaczką po 1. lidze z dopiskiem „nikt go w PLK nie chciał”, a taka była przecież wokół niego ostatnio narracja.

Z punktu widzenia klubu z Ostrowa są jednak dwa poważne ale, które każą sądzić, że pozyskanie Filipa Dylewicza przez Stal zbyt wielkim wzmocnieniem niestety nie jest. Pierwsze to oczywiście obrona, a drugie to dość rozczarowujący ostatnimi czasy rzut.

Fizycznie, co przekłada się na defensywę, siłą rzeczy Filip nie jest już tym samym zawodnikiem co kiedyś. Jego braki w obronie mogą być tym bardziej widoczne, że w pewnych ustawieniach Stal będzie grała bez środkowego, którego wciąż nie ma (Nikola Jevtović jest jedyną nominalną piątką).

Jeśli chodzi o rzut za 3 punkty, czyli obecnie główną broń Dylewicza na parkiecie, to w tym sezonie w 1. lidze trafił 35% trójek. W poprzednim sezonie jednak, który w większości miał zmarnowany z uwagi na kontuzje, trafiał zaledwie 16,7% rzutów z dystansu, a próba wcale tak mała nie jest – 5/30.

Na końcu jednak każda para rąk i nóg do gry w Ostrowie się przyda. Jeśli rzeczywiście ten transfer ma otworzyć drogę do kolejnego, to można wstępnie uznać, że to dobry ruch, choć z oceną zapewne trzeba zaczekać.

Filip Dylewicz będzie miał okazję do debiutu już w niedziele. Stal jedzie do Stargardu na spotkanie z prowadzoną przez trenera Jacka Winnickiego PGE Spójnią. Mecz o 15:00, transmisja w emocje.tv.

GS

POLECANE

Patrick Beverley zaangażowaniem, umiejętnościami i charakterem zapracował na reputację jednego z czołowych specjalistów od defensywy w NBA. Gdyby jednak chcieć z Beva usnąć, jak z cebuli, wierzchnią warstwę – w tym przypadku generowanego wokół siebie szumu – jakim obrońcą byłby wtedy?

tagi

W ostatnich dwóch meczach trafił rewelacyjne 13 z 16 trójek, a ostatni mecz poniżej 15 punktów zaliczył 11 listopada. Raymond Cowels jest w świetnej formie, a jego PGE Spójnia zbliża się do miejsca w pierwszej ósemce.
22 / 01 / 2020 16:15

NBA

Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Ciekawostki z Anwilu, dużo o nowym Stelmecie, trenerzy Tabak i Milicić, wspomnienie „TEGO” meczu playoff Anwil vs. Stelmet, tajemnica świetnej formy – Jarosław Zyskowski jr zdradza mnóstwo intrygujących faktów o swojej karierze i ostatnich sezonach w PLK.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Dopiero co wrócił do gry Kristaps Porzingis, a w Dallas już mają kolejne zmartwienie. We wtorek Mavericks nie dali rady Los Angeles Clippers (było 107:110) i na domiar złego kontuzji doznał Dwight Powell, który najprawdopodobniej zerwał Achillesa.
22 / 01 / 2020 10:19
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24
Doświadczony rzucający Stelmetu ma już zgodę klubu na wyjazd z reprezentacją Polski 3×3 na turnieje kwalifikacyjne przed Tokio 2020. – Występ na igrzyskach olimpijskich byłby zwieńczeniem mojej kariery – mówi Przemysław Zamojski.
21 / 01 / 2020 17:30