Wielka decyzja! Kawhi Leonard i Paul George zagrają w Clippers!

Wielka decyzja! Kawhi Leonard i Paul George zagrają w Clippers!

Share on facebook
Share on twitter

Nie Lakers, nie Raptors! Kawhi Leonard zdecydował, że podpisze kontrakt z Clippers. Zespół z Los Angeles dokonał też dużej wymiany i ściągnął Paula George’a z Oklahoma City Thunder.

Kawhi Leonard / fot. wikimedia commons

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Kawhi Leonard podpisze kontrakt w Los Angeles Clippers – maksymalne 142 mln dolarów za 4 lata.

Paul George w wymianie z Oklahoma City Thunder także wędruje do klubu z LA, który staje się potęgą.

Jeszcze chwilę wcześniej wydawało się, że to Lakers są faworytem w wyścigu po Kawhia Leoanrda, a Clippers z niego wypadli. Wszystko wskazywało na to, że MVP Finałów albo zagra razem z LeBronem Jamesem, albo zostanie w mistrzowskiej ekipie Raptors.

Nadszedł jednak nieoczekiwany zwrot wydarzeń – Leonard ląduje w Los Angeles Clippers. I to nie sam!

Zespół z LA w wymianie z Oklahoma City Thunder pozyskuje także Paula George’a, który stworzy z Kawhia znakomity duet. Nie ma chyba w lidze dwóch lepszych zawodników, którzy jednocześnie są genialni w ataku i obronie.

Clippers do Thunder oddają Danilo Gallinariego, Shaia Gilgeous-Alexandra i szereg picków (nieoficjalnie – dwa w pierwszej rundzie i dwa w drugiej).

Według doniesień Leonardowi zależało na tym, by zagrać w jednej drużynie razem z Paulem Georgem. Namówił on gwiazdora Thunder na znalezienie sposobu na dołączenie do Clippers, więc ten zażądał wymiany i nie pozostawił zbyt wielkiego wyboru Oklahoma City.

Taki ruch oznacza, że w Los Angeles będą dwa zespoły z super duetami – Lakers z LeBronem Jamesem i Anthony Davisem oraz Clippers z dwójką Leonard – George.
POLECANE

tagi

NBA

Drugi odcinek #StrefaChanasa na rozpoczęcie koszykarskiego sezonu 2020/21! Gośćmi Kamila są: trener Mihailo Uvalin oraz Radosław Hyży, był znany zawodnik, a obecnie także trener. Czego spodziewają się po zespołach ekstraklasy?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Trwa tworzeniu planu na stworzenie ligi 3×3 już w czerwcu – w porannym programie w Polsat Sport zdradził prezes PZKosz, Radosław Piesiewicz. Przy braku sportu na żywo taka inicjatywa wydaje się być racjonalna i może przynieść wiele korzyści.
1 / 05 / 2020 11:53