Wielka kompromitacja Cavs – jak można stracić 148 punktów?

Porażkę Cleveland w meczu z Thunder można było sobie wyobrazić, ale żeby aż w takim stylu? Drużyna, która chce wrócić do finału NBA oddała mecz zupełnie bez obrony, przegrywając na własnym parkiecie aż 124:148.

LeBron James / fot. wikimedia

Koszulki, buty, bluzy – nowa NBA już w Sklepie Koszykarza >>

Przez pierwsze 12 minut stracili 43 punkty, do przerwy już 76, a setka pękła w trzeciej kwarcie. Cavs przegrali mecz różnicą 24 punktów, choć sami zdołali rzucić 124. Nawet w meczach gwiazd broni się lepiej!

Nigdy nie straciłem w meczu koszykówki 148 punktów, nawet grając w grę wideo! Dostali od nas wszystko, co chcieli – mówił ESPN po meczu wzburzony LeBron James.

I faktycznie. Nie było nikogo, kto potrafiłby zatrzymać gwiazdy Thunder. Paul George zdobył 36 punktów, Russell Westbrook miał 23 punkty i 20 asyst, a Carmelo Anthony zanotował 29 punktów, najwięcej w sezonie. Na tle wysokich Cavs, Steven Adams (12-13 z gry!) wyglądał momentami jak Shaq w szczycie formy.

Amerykańskie media, po tak kompromitującym występie (czwarta porażka w 5 meczach), natychmiast zaczęły spekulować, że posada trenera Tyrone’a Lue może być zagrożona, a LeBron w pomeczowych wywiadach wcale nie bronił coacha zbyt mocno. Wszyscy też zaczęli przypominać, że Cavs są najstarszą drużyną w lidze i sugerować, że wszystko to może skończyć się szybkim odpadnięciem w playoff. Źle się dzieje w Cleveland!

Przed rozpoczęciem sezonu Milwaukee Bucks byli rozpatrywani jako jedni z głównych kandydatów do zdobycia mistrzostwa NBA. W połowie lutego drużyna ma jednak ogromne problemy i za chwilę może stracić przewagę parkietu w pierwszej rundzie play-offów. Dlaczego mistrzowie NBA z 2021 przechodzą taki kryzys?
16 / 02 / 2024 14:12
Los Angeles Clippers przerwali fantastyczną serię Golden State Warriors, wygrywając w Chase Center 130:125. Drużynie Steve’a Kerra nie pomógł nawet fantastyczny występ Brandina Podziemskiego, który zaliczył 25 punktów, 7 zbiórek oraz 8 asyst. Kolejnej porażki doznali natomiast San Antonio Spurs, którzy ulegli Dallas Mavericks 93:116, a Jeremy Sochan zapisał 10pkt/4zb/3prz.
15 / 02 / 2024 10:19

W meczach kończących fazę grupową europejskich rozgrywek regionalnych, w środę zagrają MKS Dąbrowa Górnicza i Start Lublin. W ramach rozgrywek Alpe Adria Cup rywalem MKS-u będzie czeski zespół Sluneta Usti nad Labem (początek o 18:00), a ostatnim rywalem Startu w rundzie grupowej rozgrywek ENBL będzie holenderski zespół Landstede Hammers Zwolle (mecz o 19:00). Transmisje na kanałach YouTube rozgrywek.