Wielki finał NCAA – kurs 1.95 na Gonzagę i Karnowskiego

Share on facebook
Share on twitter

W nocy z poniedziałku na wtorek meczem o mistrzostwo ligi akademickiej kończy się March Madness. Zdaniem bukmacherów, nieznacznym faworytem finału jest North Carolina.

Przemysław Karnowski / fot. wikimedia

Typ PolskiKosz.pl: under 154.5 pkt. (oba zespoły łączne poniżej 155 pkt.), kurs: 1.95>>

Najważniejszy mecz turnieju Final Four (godz. 3.20 polskiego czasu) jest w Stanach Zjednoczonych wydarzeniem tej rangi, że tego wieczoru – zgodnie z tradycją – nie odbywają się żadne mecze NBA. Kibice koszykówki w Polsce też będą patrzeć z zapartym tchem, dzięki temu, że w barwach Gonzagi wystąpi Przemysław Karnowski, dopiero drugi Polak w historii meczów finałowych NCAA.

Zdania ekspertów są bardzo podzielone – jedni widzą zwycięzców w bardziej utytułowanym uniwerku North Carolina, który grał również (bez powodzenia) w ubiegłorocznym finale. Inni wierzą w siłę Gonzagi, która rozgrywa swój najlepszy sezon w historii.

Bukmacherzy Unibet nieznacznie wyżej widzą szanse UNC. W przypadku zwycięstwa byłej uczelni Michaela Jordana, można zgarnąć wygraną po kursie 1.87. Jeśli chodzi o Gonzagę, kurs na zwycięstwo drużyny Karnowskiego to 1.95.

Przy tak wyrównanym poziomie, linia handicapu jest minimalna i wynosi 1.5 punktu, jeśli chodzi o różnicę pomiędzy zespołami. Trudno się dziwić, oba mecze półfinałowe były bardzo wyrównane.

Jeśli chodzi o sumę punktów, to bukmacherzy proponują linię 154.5 pkt. Naszym zdaniem, w meczu takiej rangi, niekoniecznie będziemy świadkami ofensywnych fajerwerków – presja może dać znać o sobie młodym zawodnikom. Przy wyrównanym poziomie zespołów, zagranie na relatywnie niski wynik może być ciekawą alternatywą.

Typ PolskiKosz.pl: under 154.5 pkt. (oba zespoły łączne poniżej 155 pkt.), kurs: 1.95>>

NBA

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Powołanie 18-letniego Igora Milicicia Jr. i 17-letniego Jeremy’ego Sochana do szerokiego składu reprezentacji Polski spowodowało, że ich rozwój kibice śledzą z jeszcze większym zainteresowaniem niż wcześniej. W ostatnim meczu rezerw Ratiopharmu Ulm obaj pokazali się z dobrej strony.
19 / 01 / 2021 18:32
To miał być dla Piotra Pamuły sezon na przetrwanie bez kontuzji. Pech jednak nie opuszcza byłego reprezentanta Polski. W przegranym przez Dziki Warszawa 62:65 meczu w Słupsku doznał on kontuzji kolana, a po badaniach okazało się, że werdykt jest najgorszy z możliwych – zerwanie więzadła krzyżowego i przedwczesny koniec sezonu.
19 / 01 / 2021 14:41
Nie tylko Anwil Włocławek, ale także Arged BM Slam Stal Ostrów rozegra fazę grupową Fiba Europe Cup we włocławskiej Hali Mistrzów. Oznacza to, że ponownie w roli gospodarza wystąpi w niej Igor Milicić, od niedawna trener ekipy z Ostrowa, a przez poprzednich 5 lat szkoleniowiec Anwilu.