• Wielki Luka Doncić, Anthony Davis jeszcze lepszy (WIDEO)

Wielki Luka Doncić, Anthony Davis jeszcze lepszy (WIDEO)

Co za niezwykły pojedynek! Anthony Davis zdobył aż 48 punktów, a jego Pelicans wygrali zacięty mecz z Mavericks 114:112. Nie pomógł rekord kariery (34 pkt.) Luki Doncicia.

Anthony Davis / fot. wikimedia commons

WINTER SALE – trwa sezon niezwykłych cen w Sklepie Koszykarza! >>

Niesamowity Luka Doncić celną trójką wyprowadził Dallas na prowadzenie 112:111 na nieco ponad minutę przez końcem, ale Anthony Davis odpowiedział rzutem z półdystans z faulem, a potem jeszcze trafił rzut wolny. I to on z dwóch bohaterów stał się tym, który zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Davis w całym spotkaniu zdobył aż 48 punktów, w drugiej połowie nie odpoczywając nawet przez sekundę. Trafił świetne 20/32 z gry (63%), dodał 17 zbiórek, 2 przechwyty i 2 bloki. Bezapelacyjnie występ na poziomie MVP.

Po swoim najlepszym jak dotąd meczu w debiutanckim sezonie nie mógł się za to cieszyć Luka Doncić. Zdobył aż 34 punkty, trafił m.in. doskonałe 7/10 z dystansu. Zabrakło jednak zwycięstwa, w ważnej akcji w ostatniej minucie rywale zdołali go zablokować.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >> Zobaczcie popisy obu graczy!