PRAISE THE WEAR

Wielki pech Anwilu – Zamojski i Booker z kontuzjami

Wielki pech Anwilu – Zamojski i Booker z kontuzjami

Włocławianie wracają z Cypru mocno osłabieni – Deishuan Booker narzeka na ból kolana, a Przemysław Zamojski najprawdopodobniej ma złamaną kość śródręcza.
Przemysław Zamojski / fot. A. Romański, plk.pl

Zarejestruj się w Premium – czytaj teksty i graj w Fantasy Ligę! >>

Pech nie opuszcza Anwilu – zespół zaczął bardzo źle sezon, odpadł dopiero co z gry o Ligę Mistrzów, a teraz jeszcze dochodzą kolejne kłopoty zdrowotne. Jak informuje klub, odpoczynek od gry czeka Przemysława Zamojskiego i Deishuana Bookera. Poniżej całość komunikatu klubu:

Informujemy, że dwóch kolejnych graczy Anwilu Włocławek zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Podczas treningu na Cyprze kontuzji śródręcza doznał Przemysław Zamojski, a w tuż po środowym spotkaniu problem z kolanem zgłosił Deishuan Booker. Pierwsze badania we Włocławku, tuż po przylocie zespołu, wykazały, iż Przemek doznał prawdopodobnie złamania kości śródręcza. Zawodnik przejdzie jeszcze drugie, szczegółowe, badania na początku tygodnia u dra Paczesnego w Toruniu. Wówczas będziemy wiedzieć jak długa przerwa czeka naszego skrzydłowego.

Kompleksowe badania, aby wykluczyć poważniejszą kontuzję, przejdzie także Booker. O wszystkich szczegółach poinformujemy jak tylko zbierzemy wszystkie informacje na temat stanu zdrowia obu naszych graczy.

***

Anwil do kolejnych spotkań przystąpi więc poważnie osłabiony – zarówno Booker jak i Zamojski byli głównymi postaciami zespołu z Włocławka na początku sezon. Strata Amerykanina może być szczególnie bolesna – Anwil zostaje bez rasowego rozgrywającego.

Szczęściem w nieszczęściu jest powrót do zdrowia McKenziego Moore’a, który jest już ponownie w Polsce (więcej TUTAJ>>). Możemy się spodziewać, że w najbliższych meczach rolę rozgrywającego przejmie Ivan Almeida i to na nim będzie spoczywał jeszcze większy ciężar gry w ataku.

RW

Zarejestruj się w Premium – czytaj teksty i graj w Fantasy Ligę! >>

POLECANE

tagi

Ta historia w końcu dobiegła końca! Śląsk porozumiał się z Twardymi Piernikami, czego efektem są przenosiny serbskiego koszykarza z Torunia do Wrocławia. W ten sposób ostatni zespół tabeli stracił swojego lidera. Ale czy będzie za nim tęsknić?
7 / 02 / 2023 18:45

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.