Wielki sukces Arki – Josh Bostic zostaje

Wielki sukces Arki – Josh Bostic zostaje

Zrobił furorę w poprzednim sezonie PLK, teraz będzie miał jeszcze jedną szansę, aby z Arką powalczyć o tytuł. Josh Bostic na następny sezon zostaje w Gdyni.

Josh Bostic / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Josh Bostic (32 lata, 196 cm) był zdecydowanie jedną z największych gwiazd minionego sezonu w PLK i, obok Jamesa Florence’a, liderem Arki Gdynia, brązowego medalisty. Amerykanin przychodził do Gdyni po sezonie, w którym grał w Sassari i KK Zadar.

Bostic w PLK zdobywał średnio 17,5 punktu, zbierał 4 piłki i rozdawał 3,2 asysty. Trafiał także dobre 39% rzutów za 3 punkty. Josh równie dobre statystyki wykręcał w EuroCup, gdzie zdobywał średnio 16,4 punktu przy 41% z gry. Zatrzymanie takiej gwiazdy w składzie to ogromny sukces Arki, która wydaje się, że ponownie zagra o medale, a może nawet o mistrzostwo w PLK.

Bostica kusiły kluby z Włoch i ligi adriatyckiej, jednak ten zdecydował się na dalszą współpracę z Przemysławem Frasunkiewiczem w Gdyni. Amerykanin to brakujący element w składzie Arki. Może grać z piłką w rękach samemu kreując sobie pozycje, może oddać także pola Philowi Greene, który zastąpi na pozycji numer 1 Jamesa Florence’a.

Do tego Bostic jest dobrym obrońcą, a także charakternym zawodnikiem, który z pewnością znów wniesie dużo emocji i jakości do PLK. Oprócz niego w składzie Arki jest już czterech innych obcokrajowców – Phil Greene, Ben Emelogu, Leyton Hammonds i Devonte Upson.

GS

Wszystkie transfery oraz na bieżąco aktualizowane składy znajdziesz TUTAJ >>.
NBA

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26
Gregg Popovich, cień Tima Duncana, mistrzowskie banery i takież aspiracje – oto obraz San Antonio Spurs wyłaniający się z naszej wyobraźni, która chciałaby, aby Jeremy Sochan miał w NBA jak najlepiej. Niestety, prawda o tym klubie może się okazać nieco mniej kolorowa.
24 / 06 / 2022 15:51
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
Był gwiazdą NBA, zarobił gigantyczne pieniądze, ale nigdy nie zapomniał gdzie zaczął zrzucać zbędne kilogramy. Wczoraj po latach młodszy z braci Gasol ostatecznie spłacił dług wdzięczności. Jego – dosłownie i w przenośni – klub z Girony wrócił do hiszpańskiej ekstraklasy. Miasto długo nie mogło zasnąć.