Wielki sukces – Karnowski i Gonzaga w Final Four!

Share on facebook
Share on twitter

Forma przyszła w idealnym momencie – dzięki świetnej skuteczności z dystansu Gonzaga rozbiła Xavier  83:59 w fazie Elite Eight i po raz pierwszy w historii awansowała do wymarzonego Final Four rozgrywek NCAA.

Przemysław Karnowski / fot. wikimedia

W czym oni grają? – to są buty gwiazd NBA >>

Plan taktyczny Xavier na ten mecz ewidentnie zakładał koncentrowanie obrony bliżej kosza i odpuszczanie graczy Gonzagi przy rzutach z dystansu. Już pierwsza połowa pokazała, jak samobójcze było to założenie. Gracze Buldogs do przerwy trafili aż 8-13 rzutów z dystansu i prowadzili 49:39.

Pierwsza połowa Przemka Karnowskiego upłynęła pod znakiem problemów z faulami, ale Polak trafił też jeden swój firmowy haczyk lewą rękę, miał 2 ładne asysty i pokazał kilka dobrych akcji w obronie. Ton w ataku nadawali jednak dwaj liderzy Gonzagi, czyli Nigel Williams–Goss oraz Johnathan Williams.

Wkrótce po przerwie, po dziewiątej i dziesiątej już trójce Gonzagi przewaga sięgnęła 16 punktów (41:57) i gracze Xavier nie zdołali już zagrozić faworytom aż do końca meczu. Na nic zdały się wysiłki, najlepszego wśród rywali, dynamicznego J.P.Macury (18 kt., 7-12 z gry).

Mecz poprzedniej rundy – przeciwko świetnie broniącej uczelni West Wirginia – okazał się dla dla Zags idealnym przetarciem. W sobotni wieczór zniszczyli wręcz Xavier siłą swojej ofensywy.

Karnowski, po lepszej drugiej połowie, skończył mecz z dorobkiem 5 punktów, 3 zbiórek, 3 asyst i bloku. Najwięcej punktów dla wygranych zdobył Williams-Goss (23), a Williams dodał 19 punktów i 8 zbiórek.

Dla Gonzagi jest to historyczny wyczyn – zespół Bulldogs zagra w Final Four po raz pierwszy w swojej historii. I wciąż ma szanse na dokonanie czegoś jeszcze większego.

Pełne statystki z meczu TUTAJ >>

RW

W czym oni grają? – to są buty gwiazd NBA >>

POLECANE

Już po 3 kolejkach odchodzi trener Jacek Winnicki, cały zespół ukarano finansowo, rozwiązano kontrakty z Yancym Gatesem i Grzegorzem Surmaczem, a Jay Threatt i Nikola Jevtović zostali zawieszeni. W Ostrowie po tych czystkach trzeba będzie budować zespół od nowa.