• Home
  • NBA
  • Wielki transfer – Russell Westbrook w Houston Rockets!

Wielki transfer – Russell Westbrook w Houston Rockets!

Share on facebook
Share on twitter

Thunder dopięli swojego. Oddali Russella Westbrooka do Rockets, w zamian za Chrisa Paula i 2 picki z pierwszej rundy draftu. Być może klub z Oklahomy wkrótce odda CP3 dalej.

Russell Westbrook (fot. Wikimedia Commons)

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Kilka tygodni temu takie scenariusze były nie do uwierzenia. Russell Westbrook, niekwestionowany lider zespołu z Oklahomy, sam dał jednak do zrozumienia, że chce odejść, gdy Paul George przeniósł się do LA Clippers. Thunder nie udało się dogadać odnośnie wymiany z Miami Heat, ale znalazł się kupiec znacznie bliżej.

Rockets mogli przyjąć wielki kontrakt Westbrooka (4 sezony, ok. 170 mln dolarów), bo także mieli wielką umowę Chrisa Paula. Na dodatek, ich rozgrywający mocno zepsuł relacje z Jamesem Hardem, wokół którego budowana jest drużyna z Houston. Jej przedstawiciele zaprzeczają, że taki był powód wymiany, ale zapewne było to jednym z czynników, które ułatwiły decyzję.

Cały koszykarski świat zastanawia się teraz, jak Harden i Westbrook będą funkcjonowali razem na boisku. Obaj przecież grają bardzo dużo z piłką. Rockets to oczywiście drużyna maksymalnie skoncentrowana na rzutach za 3 punkty, a Russell z trafianiem z dystansu ma regularnie problemy (29% w minionym sezonie).

Na pewno z uznaniem trzeba patrzeć na przebudowę w Oklahomie. Od Clippers dostali 2 solidnych graczy i mnóstwo picków na przyszłość, teraz zeszli z kontraktu Westbrooka i znów dostali picki. Jeśli jeszcze upłynnią gdzieś Chrisa Paula, będą jednymi z największych wygranych tego szalonego okresu transferowego.

RW