Wielki, wielki gest Marcina Gortata!

Share on facebook
Share on twitter

125 tys. złotych wpłacił środkowy Washington Wizards, by wspomóc sfinansowanie operacji malutkiego Antosia. To fantastyczny gest!

Gortat z dziećmi

Marcin Gortat podłączył się do kolejnej charytatywnej akcji zainicjowanej na Twitterze przez Krzysztofa Stanowskiego z Weszło.com, który promował zbiórkę na rzecz małej Oliwii i pomocy dla sfinansowania operacji serca. Gortat zapytał na Twitterze, czy może się podłączyć, na co Stanowski odpisał, że ta zbiórka jest bliska zakończenia, ale w innej, dla Antosia, brakujeaż 126 tys. złotych.

Antoś ma nieco ponad rok, mieszka w Kuźnicy Strobińskiej w województwie łódzkim, z którym silnie związany jest Gortat. Antoś jest chory na artogrypozę: schorzenie neurogenne, które sprawia, że układ nerwowy nie przewodzi impulsów do mięśni. Skutkiem tego jest upośledzenie mięśni kończyn i kręgosłupa.

I nagle Gortat napisał na Twitterze, by dać mu chwilę, a potem wrzucił zdjęcie ekranu, na którym zrealizował właśnie przelew na 125 tys. złotych.

Wow!

32-letni koszykarz zarobił w karierze masę pieniędzy, obecna umowa z Washington Wizards opiewa na 60 milionów dolarów za 5 lat, ale Gortat pokazał właśnie, że serce ma większe niż środki na koncie. Niesamowity gest, ogromna pomoc dla Antosia, to coś wielkiego.

Szacunek!

Fot. Fundacja MG13