Wielkie emocje podczas meczu MKS – Sokół

Trzy dogrywki podczas jednej kolejki Energa Basket Ligi! Ta ostatnia miała miejsce podczas niedzielnego starcia w Dąbrowie Górniczej. Finalnie górą gospodarze - 103:102.

O tym meczu będzie mówiło się nieco więcej niż o pozostałych, głównie za sprawą ostatniej akcji w wykonaniu Corey’a Sandersa. O tym jednak za moment.

Podczas niedzielnego spotkania przez większość czasu na prowadzeniu byli gospodarze, choć to przyjezdni lepiej rozpoczęli starcie w Dąbrowie Górniczej. Zresztą, właśnie w trakcie pierwszych kilku minut podopieczni Marka Łukomskiego osiągnęli największe prowadzenie – po trzech celnych trójkach wygrywali 9:4.

Po zmianie stron wynik był już zgoła inny. W rekordowym momencie przewaga MKS-u wynosiła 14 oczek. Mówimy jednak o początku trzeciej kwarty, a tym samym goście mieli dużo czasu, by podróż do Dąbrowy Górniczej zakończyła się happy-endem. Zaczęli systematyczne odrabianie strat, a swój cel osiągnęli raptem kilka sekund przed syreną końcową, gdy po przerwie na żądanie trenera Winnickiego rozgrywający Sokoła przechwycił piłkę i zamienił całość na dwa punkty. Wówczas było 90:90.

Podczas dogrywki żadna z ekip nie zdominowała rywali w ten sposób, by wywalczyć znaczące prowadzenie. Na siedem sekund przed końcem MKS wygrywał 103:101, a Jarosław Mokros faulował Raynere’a Thorntona w sposób niesportowy. Amerykanin wykorzystał jeden rzut wolny, a Sokół za moment wznowił grę zza linii bocznej. Ostatnia akcja wyglądała tak:

Jak już wiemy – nie odnotowano żadnego przewinienia. MKS wygrał z Sokołem 103:102, zaliczając dziewiąte zwycięstwo w rundzie zasadniczej. Łańcucianie z bilansem 7-14 zajmują 12. miejsce w tabeli.

George Clooney

Piotr Janczarczyk

obserwuj na twitterze

Los Angeles Lakers pokonali na wyjeździe New Orleans Pelicans 110:106. Tym sposobem “Jeziorowcy” zapewnili sobie awans do play-offów, a w pierwszej rundzie zmierzą się z Denver Nuggets. Z kolei Pelicans zagrają o ósme miejsce na zachodzie z Sacramento Kings, którzy rozbili Golden State Warriors aż 118:94. Dla “Wojowników” porażka oznacza koniec sezonu.
17 / 04 / 2024 6:38