Wielkie zwycięstwo Polaków z Włochami – awans coraz bliżej!

Trwa wspaniała passa naszej reprezentacji – to naprawdę dobrze się ogląda! Skuteczny, zespołowy atak dał nam zwycięstwo – pokonaliśmy Włochy 94:78 i jesteśmy coraz bliżej awansu do finałów Mistrzostw Świata.

Reprezentacja Polski / fot. FIBA Europe

Oficjalne produkty reprezentacji Polski – tylko w Sklepie Koszykarza >>

Mecz z Holandią wcale nie był jednorazowym wyskokiem! Polacy mecz z Włochami zaczęli inaczej, ale równie mądrze i skutecznie w ataku. Tym razem, zamiast trójek, pchaliśmy akcje pod kosz, na początku przede wszystkim do Macieja Lampego. Po dobrej obronie (Mateusz Ponitka!) były okazje do kontrataków i zaczęliśmy od 8:2.

Włosi przebudzili się po kilku akcjach Stefano Tonuta, ale na nasz rozpędzony atak nie mieli żadnego sposobu w obronie. Świetnie w roli rozgrywającego wypadał tym razem AJ Slaughter, który miał 5 asyst już po pierwszych minutach meczu. Gdy świetne wejście z lawki zaliczył Michał Sokołowski, było już 31:18 dla nas.

Włosi trzymali się różnicy ok. 10 oczek, ponieważ trafili kilka trudnych rzutów z dystansu (3x Awudu Abass), a klasę w indywidualnych akcjach pokazał Alessandro Gentile.

Końcówka drugiej kwarty to znów doskonałe momenty „Sokoła”, który wyszarpał kilka ważnych piłek, trafił rzuty wolne (8/8 do przerwy) i zakończył I połowę celną trójką.

Po pierwszych 20 minutach Polska prowadziła 52:41.

I po przerwie nie straciliśmy koncentracji. Tym razem swoje 5 minut miał Adam Waczyński, który zdobył 7 punktów z rzędu. Po kolejnej trójce Slaughtera było już nawet 17 oczek przewagi – prowadziliśmy 64:47.

Włosi nie poddali się, zaczęli grać agresywniej, powstrzymali nasz atak i pod koniec 3. kwarty zrobiło się już tylko 65:59. Na szczęście, nasza kadra potrafiła się odbudować w optymalny sposób – dzięki dobrej, mocnej obronie.

W czwartej kwarcie sprawę w swoje ręce wzięli nasi weterani – najpierw ważne punkty spod kosza zdobywał Lampe, a po trójce Łukasza Koszarka zrobiło się bezpieczne 82:65 na 5 minut przed końcem meczu. Do końca kontrolowaliśmy już mecz, „swoje” w ataku zrobił jeszcze AJ Slaughter.

To było doskonałe okienko reprezentacji – po zwycięstwach z Holandią i Włochami jesteśmy bliscy awansu do Mistrzostw Świata. Przed nami mecze w Chorwacji i u siebie z Holandią. Jedno zwycięstwo wystarczy, aby zapewnić sobie bilety na mundial.

Tomasz Sobiech

Świetny mecz Francji, ale i fatalna końcówka Amerykanów. Drużyna z Europy postawiła się w pojedynku z USA, wygrywając 83-76 po znakomitym meczu m.in. Evana Fourniera. Nieudanie zaczyna się więc próba zdobycia czwartego z rzędu olimpijskiego złota przez Amerykanów.
25 / 07 / 2021 16:15

Kamil Chanas rozmawia z Michałem Gabińskim ze Śląska Wrocław o karierze, koszykówce i mediach. Później Radosław Hyży oraz łączenie na żywo z Tokio – z trenerem reprezentacji Polski 3×3 Piotrem Renkielem przed rozpoczęciem Igrzysk.
23 / 07 / 2021 20:59
To było przesądzone, a dziś pojawił się oficjalny komunikat. Zastal Enea BC Zielona Góra w kolejnym sezonie ponownie zagra w rosyjskiej lidze VTB. W porównaniu do poprzednich rozgrywek, stawka zmniejszyła się o 1 drużynę – tym razem łącznie będzie ich 12.
Wracający po pięciu latach przerwy do europejskich pucharów Śląsk Wrocław poznał rywali w nadchodzącym sezonie EuroCup. Wojskowi trafili do grupy z takimi klubami jak Partizan Belgrad, Joventut Badalona (Hiszpania) czy Lokomotiw Kubań (Rosja). Oznacza to, że do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie m.in. legendarny Zeljko Obradovic, nowy trener drużyny ze stolicy Serbii.
Wreszcie forma kadry 3×3, na jakąś czekaliśmy w Tokio! Reprezentacja Polski w świetnym stylu pokonała Rosję 21:16 i po dwóch dniach turnieju ma bilans 2-2. Doskonały mecz zagrał Paweł Pawłowski, ale trzeba pochwalić cały zespół.
25 / 07 / 2021 12:17