• Home
  • NBA
  • Wilson Chandler w Sixers – wzmocnienie w Filadelfii

Wilson Chandler w Sixers – wzmocnienie w Filadelfii

Share on facebook
Share on twitter

Doświadczony skrzydłowy uzupełni skład młodych gwiazd. Wilson Chandler trafia do Sixers, a Denver Nuggets dostają szansą, aby solidnie zaoszczędzić.

Wilson Chandler / fot. wikimedia commons

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

Wilson Chandler (31 lat, 203 cm) i pick z drugiej rundy draftu zostały przejęte przez Sixers, któzy dysponowali wolną przestrzenią w salary cap. Dzięki temu posunięciu Nuggets oszczędzą nawet 50 milionów dolarów – 12.8 miliona to pensja Chandlera w ostatnim roku kontraktu, a ponad 36 mln to podatek, który musieliby zapłacić, przekraczając limity.

Chander to ceniony w lidze niski skrzydłowy, który w Nuggets spędził 7.5 sezonu. Był niegdyś elementem słynnej wymiany, w której Carmelo Anthony przeniósł się do Knicks. W minionym sezonie w Denver w aż 71 meczach zagrał w pierwszej piątce, notował średnie na poziomie 10 pkt. i 5.4 zbiórki na mecz.

W Sixers na tej pozycji był w zasadzie tylko Robert Covington, ale klub z Filadelfii, jeśli zechce, może też bez ograniczeń handlować Chandlerem, któremu po tym sezonie kończy się kontrakt, ponieważ przejął zawodnika, w całości mieszcząc jego zarobki w swoim salary cap.

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>