Winnicki wygrywa ze Stalą – koncert Raya Cowelsa

Bardzo udany debiut Jacka Winnickiego w Stargardzie, akurat przeciwko niedawnemu klubowi. PGE Spójnia pewnia ograła BM Slam Stal 80:66, a Raymond Cowels zdobył aż 30 punktów i trafił 7 tójek.

Jacek Winnicki nie miał dużo czasu na zmiany w Spójni, ale oznaki nowego stylu były widoczne już od początkowych minut. Gospodarze grali często i mocno w kierunku obręczy – kilka udanych akcji zaliczył Darnell Jackson (11 pkt., 10 zbiórek), w walce na tablicach przydawał się Tony Bishop.

W Stali zadebiutował Filip Dylewicz i już w pierwszych akcjach pokazał, że też może być przydatny – kilka razy ograł obrońców, zaliczając m.in. akcję „2+1”. Po 1. kwarcie Spójnia prowadziła 16:15.

Druga kwarta to koncert gry Spójni w ataku, a przede wszystkim Raymonda Cowelsa. Amerykanin w ciągu kilku minut trafił aż 5 razy za 3 punkty (wideo poniżej), tylko w tej części zdobył 20 punktów. Dużo dobrego po obu stronach boiska dla gospodarzy robił Tomasz Śnieg. Obrona Stali zupełnie się posypała i do przerwy stargardzianie prowadzili już 51:36.

Goście z Ostrowa próbowali ambitnie, ale do końca meczu nie zdołali już zbliżyć się do Spójni na bliżej niż 10 punktów – najbardziej brakowało po prostu talentu w ataku. Stargardzianie mieli problemy z atakiem, ale doświadczeni gracze przełamywali się w ważnych momentach – dwie trójki trafił (w końcu) Piotr Pamuła, łatwe punkty po zbiórkach notował Mateusz Kostrzewski.

Graczem meczu bezapelacyjnie był Cowels, który zanotował 30 punktów i 9 zbiórek, trafił 7 trójek na 13 prób. Spójnia wygrała rywalizację o zbiórki aż 50:38. Zdecydowanie najlepszym graczem gości był Daniel Szymkiewicz, z 17 punktami (8./10 z gry) i 7 zbiórkami. Stal z dystansu zanotowała fatalne 3/20 (15%).

Prestiżowy pojedynek byłego klubu z byłym trenerem wyraźnie dla Jacka Winnickiego. W Stargardzie powiało optymizmem, w Ostrowie nadal mają nad czym myśleć.

Profesjonalny obóz koszykarski w wakacje. Do Ustki na PolskiKosz.pl Camp już w lipcu zapraszają trener główny Mihailo Uvalin oraz Kamil Chanas. Codziennie treningi pod okiem fachowców, świetna atmosfera i pobyt w atrakcyjnej miejscowości nad morzem. Trwają zgłoszenia, są jeszcze wolne miejsca!
9 / 04 / 2021 10:58

Mało brakowało, a Jayson Tatum zamiast piłki na pamiątkę swoje znakomitego występu do domu jechałby z porażką. Celtics odrobili jednak straty do Wolves i wygrali po dogrywce 145:136, a 23-latek zaliczył najlepszy wynik w swojej karierze: 53 punkty.
10 / 04 / 2021 12:29
Wielką imprezę na ostatni mecz sezonu zasadniczego szykują Los Angeles Lakers. 12 maja wreszcie odsłonią mistrzowski baner po siedmiu miesiącach od zdobycia 17. tytułu w historii klubu. Na trybunach hali Staples Center mają już zasiąść kibice!
9 / 04 / 2021 20:29

CSKA Moskwa pokonał w Petersburgu tamtejszy Zenit 86:74, dzięki czemu na 3 kolejki przed końcem sezonu zasadniczego zapewnił sobie miejsce w najlepszej „8” Euroligi. Mecz na żywo obejrzało ponad 4 tysiące fanów, a na parkiecie przeciwko sobie rywalizowali Mateusz Ponitka i Gabriel Lundberg.