Witalij Kowalenko w Sopocie – Trefl lubi czwórki

Witalij Kowalenko w Sopocie – Trefl lubi czwórki

Weteran parkietów dołącza do zespołu z Sopotu. Witalij Kowalenko, silny skrzydłowy z dobrym rzutem z dystansu, przenosi się ze Stali do Trefla.

Witalij Kowalenko (fot. Adrianna Antas)

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Witalij Kowalenko (35 lat, 204 cm) ostatni sezon spędził w Arged BMSlam Stali Ostrów Wielkopolski. W zespole Wojciecha Kamińskiego grał no obu pozycjach podkoszowych, choć nominalnie jego pozycja to silny skrzydłowy.

W 31 meczach w barwach Stali zdobywał średnio 4,8 punktu i zbierał 2 piłki w niecałe 13 minut spędzanych na parkiecie. Rola Kowalenki w ataku ograniczała się głównie do rzutów z dystansu, które trafiał na bardzo dobrej skuteczności 41%.

Minione rozgrywki to znaczny spadek roli Witalija w zespole. Chociażby jeszcze w sezonie 2017/18, kiedy grał w MKS-ie Dąbrowa Górnicza, na parkiecie średnio spędzał blisko 22 minuty.

Ukrainiec z polskim paszportem przenosi się teraz nad morze i zagra w nadchodzącym sezonie w Treflu Sopot. To dość zaskakujący ruch z punktu widzenia klubu, który na pozycji numer 4 ma już Pawła Leończyka i niedawno pozyskanego Mikołaja Kurpisza.

Ten „puzzel” umiarkowanie pasuje zatem do reszty, choć oczywiście wsparcie weterana z bardzo dobrym rzutem na pewno okaże się przydatne. Sporo wskazuje także na to, że doświadczenie zebrane w poprzednim sezonie z gry na centrze przyda się Kowalence także w kolejnym.

W Sopocie ważne kontrakty mają Łukasz Kolenda, Michał Kolenda, Damian Jeszke (ma odejść z klubu), Paweł Leończyk i Mikołaj Kurpisz.

GS

Podpisane i ogłoszone kontrakty na sezon PLK 2019/20 – wszystkie drużyny i nazwiska TUTAJ >>
NBA

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26
Gregg Popovich, cień Tima Duncana, mistrzowskie banery i takież aspiracje – oto obraz San Antonio Spurs wyłaniający się z naszej wyobraźni, która chciałaby, aby Jeremy Sochan miał w NBA jak najlepiej. Niestety, prawda o tym klubie może się okazać nieco mniej kolorowa.
24 / 06 / 2022 15:51
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
Był gwiazdą NBA, zarobił gigantyczne pieniądze, ale nigdy nie zapomniał gdzie zaczął zrzucać zbędne kilogramy. Wczoraj po latach młodszy z braci Gasol ostatecznie spłacił dług wdzięczności. Jego – dosłownie i w przenośni – klub z Girony wrócił do hiszpańskiej ekstraklasy. Miasto długo nie mogło zasnąć.