PRAISE THE WEAR

Witalij Kowalenko w Stali – pierwszy transfer Ostrowa

Witalij Kowalenko w Stali – pierwszy transfer Ostrowa

Zadomowiony w Polsce silny skrzydłowy jest pierwszym nowym zawodnikiem oficjalnie ogłoszonym przez Stal. Witalij Kowalenko ostatnio z powodzeniem grał w Dąbrowie.

Witalij Kowalenko (fot. Adrianna Antas)

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

Klub z Ostrowa, wciąż jeszcze starający się o uzyskanie licencji na grę w sezonie 2018/19, oficjalnie potwierdził ten transfer w sobotę, ale wiadomo już było wcześniej – taki ruch sam Witalij Kowalenko (34 lata, 204 cm) sugerował kilka dni temu w mediach społecznościowych.

Bardzo już doświadczony zawodnik z polskim paszportem, mówiąc kolokwialnie “dobrze się trzyma” i raczej nie zaliczał ostatnio spadku formy, co mógłby sugerować jego wiek. Potrafi efektownie skończyć akcje ponad obręczą, jest też przydatny do rozciągania gry w ataku, dzięki solidnemu rzutowi z dystansu. W PLK grał już m.in. w Jarosławiu, Szczecinie i Wrocławiu, kilka sezonów spędził też w ukraińskiej ekstraklasie.

W minionym sezonie w barwach MKS Dąbrowa, Kowalenko był rezerwową opcją na czwórce. Na parkiecie spędzał średnio po niecałe 22 minuty, notował 7.7 punktu oraz 4.8 zbiórki na mecz. Trafiał 39.5 % rzutów z gry.

Witalij jest w lidze solidną i cenioną postacią, ale trzeba przyznać, że w porównaniu z poprzednimi „czwórkami” Stali – Nikolą Markoviciem i Jure Skificiem, jest to skromniejsza opcja z klubu z Ostrowa, wpisująca się zresztą w zapowiedzi o mniejszym budżecie. Następnych nazwisk w „Stalówce” można się spodziewać w najbliższych dniach.

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>
POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01