Wizards wciąż wygrywają – są już drudzy na Wschodzie!

Ekipa z Waszyngtonu wygrała ciężki wyjazdowy mecz w Sacramento i dzięki porażce Celtics wskoczyła już na świetną, drugą pozycję w Konferencji Wschodniej. Przed nimi już tylko Cavaliers.

(fot. Wikimedia Commons)

W takich butach grają gwiazdy NBA >>

Zwycięstwo z podupadłymi Kings, czwarte z rzędu dla Wizards, przyszło z wyjątkowym trudem. Zespół Marcina Gortata przegrywał już różnicą 15 punktów w ostatniej kwarcie. Mecz uratował heroicznymi wyczynami Bradley Beal, który zagrał jeden z najlepszych meczów w karierze. W czwartej kwarcie i dogrywce zdobył aż 21 punktów (łącznie 38 w meczu).

Gościom z Waszyngtonu wygraną zapewniła też obrona w kluczowych momentach – Kings nie zdołali trafić do kosza przez ostatnie 3.18 minuty spotkania. Nie zawiodła też „nowa” ławka zespołu Scotta Brooksa – robiący furorę Bojan Bogdanović zdobył 17 punktów. Nasz Marcin Gortat tym razem nie wyróżnił się niczym szczególnym, w 21 minut na parkiecie dał drużynie 2 punkty i 9 zbiórek.

Sytuacji Wizards (25-8 w 2017 roku) w tabeli bardzo pomogło potknięcie Bostonu „na wysokościach”, czyli w pojedynku z Nuggets w Denver. Celtics przegrali tam aż 99:119. Dzięki temu Gortat i spółka wskoczyli na drugą pozycję Wschodu. Do Cavaliers, którzy ostatnio wcale nie imponują formą (3 porażki z rzędu!) tracą tylko 2.5 zwycięstwa.

Wizards zagrają już w sobotę z wracającymi do formy Blazers. „Back to back” po meczu z dogrywką, w trakcie dalekiej trasy wyjazdowej, to z pewnością trudne wyzwanie, ale dobra forma i wreszcie szeroki skład dają nadzieję, że także tego rywala uda się pokonać.