PRAISE THE WEAR

WKK się zbroi – Szymon Kiwilsza we Wrocławiu

WKK się zbroi – Szymon Kiwilsza we Wrocławiu

Silny skrzydłowy, który w ostatnich latach grał w ekstraklasie, wraca do Wrocławia, gdzie występował w zespołach juniorskich. Szymon Kiwilsza został nowym zawodnikiem WKK, które powinno bić się o awans do ekstraklasy.
Szymon Kiwilsza / fot. WKK Wrocław

PZBUK – zgarnij CASHBACK aż 200 złotych! >>

Szymon Kiwilsza (22 lata, 201 cm) pochodzi z Koszalina, a ostatnie swoje juniorskie lata spędził we Wrocławiu, gdzie wraz z WKK walczył o mistrzostwo Polski U18 i U20. W 2016 roku stawiał za to swoje pierwsze kroki w 1. Lidze – był zawodnikiem Polonii Leszno (śr. 8,5 punktu i 6,4 zbiórki).

Kiwilsza wzbudził zainteresowanie w ekstraklasie – trafił ostatecznie do Koszalina, a potem do Gliwic, gdzie był podstawowym zawodnikiem rotacji. Poprzedniego lata zdecydował się na niego ówczesny trener Legii Warszawa Tane Spasev, jednak kłopot zdrowotne sprawiły, że Szymon na parkietach PLK zbyt wiele nie pograł (6 meczów). Przed zawieszeniem sezonu zdążył jeszcze rozegrać 4 mecze w 1. Lidze w barwach Weegree AZS Politechnika Opolska.

Teraz Kiwilsza wraca do WKK, w którym powinien być jedną z głównych postaci. Szymon stworzy podkoszowy duet, być może nawet najmocniejszy na pierwszoligowych parkietach, z Piotrem Niedźwiedzkim

Wrocławianie celują w awans, o czym właśnie mówił lider WKK w ostatniej Strefie Chanasa (więcej TUTAJ>>). Zakontraktowanie takiego gracza jak Kiwilsza i do tego zatrzymanie doświadczonych zawodników z poprzedniego sezonu tylko potwierdza wysokie aspiracje klubu z Wrocławia.  

RW

PZBUK – zgarnij CASHBACK aż 200 złotych! >>

POLECANE

tagi

Gdy na stałe zmienił Igora Milicicia na stanowisku pierwszego trenera, wielu łapało się za głowę. Sam szkoleniowiec podkreśla, że jest wdzięczny władzom klubu za zaufanie. Andrzej Urban poprowadzi “Stalówkę” przynajmniej podczas dwóch kolejnych sezonów!
20 / 03 / 2023 21:40
Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.