WKK Wrocław pokonuje Czarnych – świetny Michał Jędrzejewski

Michał Jędrzejewski zdobył 25 punktów, a cały zespół z Wrocławia trafił świetne 31/19 za 2 i WKK pokonało na własnym parkiecie STK Czarnych 95:89. To druga porażka w tym sezonie uznawanych za faworytów do awansu do PLK słupszczan.
Tomasz Niedbalski / fot. R. Jędrzejewski

W samej pierwszej połowie spotkania między WKK, a Czarnymi padło ponad 100 punktów – wrocławianie prowadzili 58:49 po 20 minutach. Druga część spotkania już jednak tak ofensywna nie była.

Gospodarze z Wrocławia musieli martwić się o zwycięstwo do ostatnich minut, jednak ostatecznie udało im się dowieźć wygraną do końca – 95:89. Najskuteczniejszym zawodnikiem WKK był Michał Jędrzejewski, który zdobył 25 punktów i rozdał 6 asyst, ale także odpoczywał w tym meczu tylko przez 36 sekund.

Dla gospodarzy 23 oczka dołożył Tomasz Prostak, 14 Jakub Koelner, a 13 Piotr Niedźwiedzki. Dla ekip ze Słupska 17 punktów zdobył Filip Małgorzaciak, a 13 Adrian Kordalski. STK Czarni mają w tym momencie bilans 6-2, a WKK 4-3.