WKK wygrywa w Słupsku – udany pościg wrocławian

STK Czarni długo w Gryfii prowadzili, ale dali się dogonić i przegapili szansę na zwycięstwo w końcówce. WKK Wrocław po wyrównanym meczu wygrało w Słupsku 73:71.

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>

23. kolejka 1 ligi koszykówki mężczyzn wyjątkowo wypadła w środę i najciekawiej zapowiadał się mecz STK Czarnych Słupsk (12-11) i WKK Wrocław (14-9). Drużyna z Wrocławia wygrała wszystkie 11 meczów we własnej hali, ale tylko 2 z 11 na wyjeździe. I w dużej mierze z tego powodu to gospodarze byli mocnymi faworytami w tym meczu.

Pierwsza kwarta była dość ofensywna, szczególnie w wykonaniu gospodarzy. Po 10 minutach gry 10 punktów i 3 zbiórki miał na swoim koncie Patryk Pełka, a Adrian Kordalski uzbierał 7 punktów i 4 asysty. I wydawała się, że Czarni całkowicie zdominują mecz.

Jednak w drugiej kwarcie z lepszej strony pokazali się goście z Wrocławia. WKK agresywnie kryło i wykorzystywało momenty, gdy STK korzystało ze zmienników. Mimo tego, po pierwszej połowie Czarni prowadzili 10 punktami.

Po przerwie ze świetnej strony pokazało się trio Koelner- Pieloch- Patoka – łącznie uzbierali 51 z 73 punktów gości i trafili 8 trójek z 16 prób. Goście zatrzymali defensywę STK na 27 punktach w całej drugiej połowie (a przecież 26 punktów STK zdobyło w 1 kwarcie!). Czarni mieli też problem z trafianiem z dystansu (8/32).

Mimo, że WKK przegrywało przez całe spotkanie, potrafiło doprowadzić do zaciętej końcówki. I ostatnie 5 minut należało do gości, chociaż na 12 sekund przed końcem meczu rzuty wolne pudłowali Jakub Patoka i Przemysław Malona, dając STK szansę na wygranie meczu. Wojciech Jakubiak nie trafił jednak trójki na zwycięstwo i ostatecznie lepsi okazali się goście, którzy wygrali swój 3. mecz na wyjeździe.

Najwięcej punktów dla WKK Wrocław zdobyli Jakub Koelner i Damian Pieloch po 19, a dla STK Adrian Kordalski – 18 oczek.

STK Czarni Słupsk kolejny mecz rozegra z Sokołem Łańcut, a WKK Wrocław z Astorią Bydgoszcz.