Włocławek – niech moc będzie z kadrą!

Share on facebook
Share on twitter
Adam Waczyński i Maciej Lampe (Fot. Andrzej Romański/PZKosz)
Adam Waczyński i Maciej Lampe (Fot. Andrzej Romański/PZKosz)

Po nieudanym turnieju w Ulm, w środę i w czwartek reprezentacja Polski zagra we Włocławku ostatnie sprawdziany przed eliminacjami do EuroBasketu: z Belgią oraz Szwecją lub Gruzją.

Włocławek to najlepsze miejsce w Polsce na ostatnie sparingi. Po pierwsze: to właśnie w tym mieście Biało-Czerwoni rozegrają pierwszy mecz eliminacji, 31 sierpnia z Portugalią. Po drugie: wraz z odrodzeniem Anwilu do Hali Mistrzów wróciła dobra atmosfera – jeśli gdzieś Polacy mają dostać energetycznego kopa przed eliminacjami, to właśnie we Włocławku.

Drużynie Mike’a Taylora potrzebne są i zwycięstwa, i wyraźna poprawa gry w stosunku do tego, co było w Ulm. W przegranych spotkaniach z Rosją, Finlandią i Niemcami, nie zagrało wiele rzeczy – słaby powrót do obrony, defensywa dziurawa pod obręczą, chaotyczny atak, straty, kiepskie wykorzystanie swoich silnych stron. Jeśli Polacy chcą rozpocząć eliminacje pewni siebie i w dobrych nastrojach, mają wiele do nadrobienia.

JAKA FORMA NA DZIŚ? OCENIAMY REPREZENTANTÓW POLSKI

Naszym środowym rywalem będą Belgowie, którzy rok temu na EuroBaskecie wygrali trzy mecze w grupie – wysoko z Estonią, sensacyjnie, dwoma punktami z Litwą, a także z Ukrainą. Odpadli, podobnie jak Polacy, w 1/8 finału – przegrali 54:75 z Grecją. Wcześniej, przed mistrzostwami, koszykarze Taylora spotkali się z Belgią w Bydgoszczy – w ostatnim sparingu przed EuroBasketem wypadli bardzo dobrze, wygrali aż 72:52. Oby teraz było podobnie.

W czwartek Polacy spotkają się ze zwycięzcą meczu Gruzja – Szwecja. Gruzini grali na trzech ostatnich EuroBasketach – w 2013 roku ograli Polskę w Celje, rok temu wyszli z grupy, a w 1/8 finału odpadli z Litwą. Tydzień temu w Tbilisi Gruzini gościli Holandię, Ukrainę i Rosję – z dwoma pierwszymi wygrali, a Rosjanom ulegli 97:100 po dogrywce. Gruzja będzie faworytem meczu ze Szwecją, w której gra m.in. Chris Czerapowicz, nowy zawodnik beniaminka PLK, Miasta Szkła Krosno.

Program turnieju we Włocławku:
24 sierpnia, 17.30: Szwecja – Gruzja
24 sierpnia, 20: Polska – Belgia
25 sierpnia, 17.30: Belgia – Szwecja/Gruzja
25 sierpnia, 20: Polska – Szwecja/Gruzja