Wojciech Kamiński kandydatem w Treflu Sopot

Share on facebook
Share on twitter

Doświadczony trener, krótko po odejściu z Ostrowa, może znaleźć nową pracę. Jest poważnie rozważany jako kandydat do objęcia sterów w Treflu Sopot, który w ostatniej kolejce uratował się przed spadkiem z PLK.

Wojciech Kamiński / fot. Krzysztof Cichomski, King Szczecin

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 

Z Wojciechem Kamińskim nie przedłużono współpracy w Ostrowie, uznając, że Puchar Polski oraz 5. miejsce w tabeli to za mało, jak na apetyty Stali. Jego następcą został Jacek Winnicki (więcej TUTAJ >>), po bardzo udanym sezonie w Dąbrowie Górniczej.

Według naszych informacji, przekonany do kandydatury „Kamyka” w Sopocie jest właściciel Trefla, Kazimierz Wierzbicki. Nie oznacza to jednak definitywnie jeszcze niczego, ponieważ specyfiką klubu jest istnienie kilku ośrodków decyzyjnych. Ewentualna decyzja o zatrudnieniu nowego trenera uzależniona będzie także od akceptacji prezydenta Sopotu, Jacka Karnowskiego.

Prezydent Karnowski, według nieoficjalnych informacji, był dotąd raczej zwolennikiem pozostania na stanowisku Marcina Stefańskiego, który od lat jest jego bliskim współpracownikiem. „Stefan” obejmując w trybie awaryjnym Trefla deklarował, że trenerem zostaje tylko tymczasowo, ale nad morzem słychać, że nowe zajęcie nawet przypadło mu do gustu i ostatecznej decyzji jeszcze nie podjął.

Kamiński wydaje się bardzo dobrym kandydatem do drużyny, takiej jak Trefl. Bardzo doświadczony, chętnie dający szanse polskim graczom, budujący kariery młodych rozgrywających (a w Sopocie jest przecież Łukasz Kolenda). W dodatku związany przecież w karierze zawodniczej właśnie z Treflem.

W najbliższych dniach klubowi decydenci mają rozmawiać o tej kandydaturze. Gdyby udało się wszystkich przekonać, trener Kamiński w przyszłym tygodniu podpisałby kontrakt.

TS

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >> 
NBA

Zespół ambasadorów zakładów bukmacherskich Superbet wzmocnili dziś kolejni po m.in. Jerzym Dudku reprezentanci. Marka nawiązała współpracę z polskim mistrzem federacji UFC, charyzmatycznym piłkarzem oraz przedstawicielką mediów sportowych. Rozszerza także współpracę z dziennikarką Izabelą Koprowiak oraz youtuberem Konradem Szymańskim. Hity transferowe mają być mocnym uderzeniem na początek prawdziwej ekspansji firmy na polskim rynku.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Elektrobud-Investment ZB Pruszków pokonał Dziki Warszawa 78:72 i odniósł już 8. z rzędu zwycięstwo. Ta znakomita seria zaprowadziła koszykarzy Znicza na 7. pozycję w tabeli i są oni niewątpliwie największym zaskoczeniem obecnego sezonu Suzuki 1. ligi.
21 / 01 / 2021 20:11
Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk pokonali po pasjonującym meczu Energa Kotwicę Kołobrzeg 114:107. Słupszczanie do wygranej potrzebowali aż dwóch dogrywek, a także triple-double Adriana Kordalskiego. Lider Czarnych zakończył mecz z dorobkiem 33 punktów, 12 zbiórek i 12 asyst.
20 / 01 / 2021 23:48