Wojciech Kamiński trenerem Stali – nowe wyzwanie w Ostrowie

Share on facebook
Share on twitter

Wicemistrzowie Polski potwierdzili oficjalnie, że następcą Emila Rajkovicia w roli szkoleniowca Stali będzie Wojciech Kamiński. 44-letni trener od kilku tygodni żegnał się z Radomiem.

Wojciech Kamiński / fot. A. Romański, plk.pl

Nike Zoom KD11 „Still KD” – zagraj w butach Kevina Duranta! >> 

Taka zmiana była w ogóle możliwa, ponieważ Rosa – w ramach oszczędności – chciała rozwiązać (a przynajmniej zmienić) kontrakt z Wojciechem Kamińskim. Trudno było sobie w takiej sytuacji wyobrazić dalszą współpracę, tym bardziej, że od jakiegoś czasu w Radomiu nie było już jednej, wspólne wizji budowania zespołu.

Z kolei był też wakat w Ostrowie, mimo bardzo udanego sezonu zakończonego srebrnym medalem, ponieważ z klubu odszedł Emil Rajković. Macedończyk wybrał, atrakcyjniejszą sportowo i finansowo, opcję w Kazachstanie – poprowadzi klub z Astany w lidze VTB.

„Kamyk” miał kilka ofert z Polski i jedną konkretną zagraniczną (z Węgier), ale ostatecznie dogadał się ze Stalą. Jego następcą w Radomiu będzie Robert Witka, o czym przedstawiciele Rosy mówili już od kilku tygodni.

Kamiński to już jeden z najbardziej doświadczonych trenerów w PLK. W Rosie pracował od 2012 roku, zdobywając z nią m.in. wicemistrzostwo, Puchar Polski i Superpuchar. Wiele razy prowadził zespoły w europejskich pucharach, jest też asystentem Mike’a Taylora w reprezentacji Polski.

Zmiana otoczenia i klubu powinna być nowym wyzwaniem, czymś w rodzaju naciśnięcia przycisku „odśwież” w karierze znanego trenera.

TS

Nike Zoom KD11 „Still KD” – zagraj w butach Kevina Duranta! >> 
NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Grupę Sierleccy-Czarnych Słupsk 86:77 i przerwał serię zwycięstw lidera tabeli 1. ligi, która trwała prawie 2 miesiące. Gospodarze zdominowali słupszczan w walce na tablicach (44:26), grali też bardzo zespołowo w ataku (23 asysty).
6 / 03 / 2021 20:06
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.