Wojciech Żurawski – 40-letnia bestia pod koszem

Share on facebook
Share on twitter

25 punktów i 17 zbiórek miał środkowy KS Stal Ostrów w sobotnim meczu z Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie. Grając z nawet dwukrotnie młodszymi rywalami, swoje doświadczenie wykorzystuje do perfekcji.

(Fot. Facebook.com)
(Fot. Facebook.com)

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

Siła, szerokie rozstawienie nóg, umiejętne rozpychanie się pod koszem oraz zmysł do zbiórek – te atuty Wojciech Żurawski wykorzystuje od początku lat 90., także w trakcie 16 sezonów w PLK. Okazuje się, że w II lidze wciąż nie ma na niego mocnych.

22 punkty i 6 zbiórek na inauguracją z Obrą Kościan. 18 punktów i 11 zbiórek z Muszkieterami Nowa Sól. 17 punktów i 7 zbiórek z Sudetami Jelenia Góra. Wreszcie aż 25 punktów i 17 zbiórek w sobotnim spotkaniu z drużyną z Kątów Wrocławskich. Stal wszystkie te mecze wygrała.

O podkoszowej dominacji Żurawskiego świadczą też inne statystyki – 30/42 z gry (71 proc.), tylko 6 fauli w 4 meczach (!) oraz aż 28 wymuszonych przewinień rywali. Jego średnie z początku sezonu to 20,5 punktu oraz 10,3 zbiórki.

W minionym sezonie 40-letni obecnie Żurawski grał jeszcze w PLK, w Stali notował 3,2 punktu oraz 2,6 zbiórki grając po 12 minut w 27 meczach. Teraz jest w piątce najstarszych koszykarzy, jacy biegają po boiskach w rozgrywkach centralnych, a w Stali pełni także funkcję trenera juniorów. Z niektórymi z nich gra zresztą w drugoligowej drużynie. Jeśli przekaże im swój spryt, mogą być z nich ludzie.

ŁC

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

POLECANE

Pozycja Anwilu Włocławek na czele listy jest na początku sezonu niezagrożona. Na drugim miejscu widzimy Arkę Gdynia, nieco dalej Polski Cukier. Najsłabiej w tym momencie wyglądają zespoły z Gliwic, Radomia i Starogardu Gdańskiego.