Wojciech Żurawski wciąż dominuje pod koszami

Wojciech Żurawski wciąż dominuje pod koszami

Share on facebook
Share on twitter

W sobotę 40-letni środkowy zdobył 29 punktów i zaliczył 14 zbiórek w meczu w Rawiczu. Doświadczony gracz KS Stal Ostrów wciąż jest nie do zatrzymania w II lidze.

(Fot. Facebook.com)
(Fot. Facebook.com)

PLK, Euroliga, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >> 

W sobotę opublikowaliśmy rozmowę z Tomaszem Wojdyłą, środkowym Siarki, który niebawem skończy 40 lat, ale wciąż dobrze radzi sobie w PLK, gdzie zdobywa średnio 9,8 punktu i 6,9 zbiórki.

Ale nie mamy wątpliwości, że starszy o rok od Wojdyły Wojciech Żurawski też radziłby sobie w ekstraklasie w podobny sposób.

„Żurek” rywali po kątach rozstawia jednak w II lidze. W sobotę rozegrał jeden z najlepszych meczów w sezonie, choć zadowolony być nie mógł – jego Stal przegrała 70:79 na wyjeździe z Rawią Rawicz i rywale dogonili będących na czwartym miejscu ostrowian. Obie drużyny mają bilans 12-7.

Żurawski nie może mieć jednak sobie wiele do zarzucenia, znów jest w bardzo dobrej formie. Podobnej do tej, w której był na początku sezonu – już po czterech meczach odnotowywaliśmy jego dominację pod koszem, środkowy Stali zaczął sezon od średnich 20,5 punktu oraz 10,3 zbiórki.

Teraz, w ostatnich czterech spotkaniach, jest jeszcze lepiej – Żurawski notuje po 24,5 punktu oraz 10,5 zbiórki. Jak wyglądały te mecze w jego wykonaniu? 19 punktów i 9 zbiórek. Rekordowe w sezonie 33 punkty i 8 zbiórek. Potem odpowiednio 17 i 11. A teraz wspomniane 29 i 14. W Rawiczu wywalczył aż 10 zbiórek w ataku.

„Żurek” wciąż jest za dobry na częściową młodzieżową, a przede wszystkim amatorską ligę. Wykorzystuje swoje ogromne doświadczenie, świetnie zastawia się pod koszem, w ostatnich czterech meczach trafił 64 proc. rzutów. Faulował tylko 6 razy, natomiast sam wymusił aż 25 przewinień. Gdyby w sobotę lepiej wykonywał rzuty wolne (3/10), jego statystyki byłyby jeszcze lepsze.

Średnie Żurawskiego z całych rozgrywek, w których dotychczas rozegrał 18 meczów, to 19,1 punktu, co daje mu drugie miejsce w klasyfikacji strzelców wszystkich czterech grup, oraz 8,7 zbiórki.

ŁC

PLK, Euroliga, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >> 

POLECANE

tagi

„Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa. Pieśni o Małym Rycerzu”. Pieśń znana z hal siatkarskich już niedługo może zagościć na meczach Śląska Wrocław. I to nie w chwilach słabości, ale w uznaniu dla pracy trenera Olivera Vidina. Pod jego wodzą drużyna 17-krotnego mistrza Polski wygrała 6 z 9 spotkań i jest na dobrej drodze, aby awansować do fazy play-off.
27 / 01 / 2020 18:33

NBA

Właściwy ruch, oznaka szacunku i szansa, aby należycie przygotować pożegnanie. NBA oficjalnie przełożyła wtorkowe starcie między Los Angeles Lakers a Los Angeles Clippers z powodu tragicznej śmierci Kobe Bryanta, który zginął w katastrofie helikoptera w niedzielę.
28 / 01 / 2020 0:22
Niezwykły filmik zapada w pamięć równie mocno, jak i urywki z grą Kobego w NBA. Za kilkuminutowe arcydzieło “Dear Basketball” koszykarz został w 2018 roku uhonorowany Oscarem. Warto zobaczyć to wideo w całości!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24