Wojciechowski nie zwalnia – lider w Lidze Mistrzów

Share on facebook
Share on twitter

27-letni środkowy jest w trakcie najlepszego momentu kariery – we wtorek zdobył 17 punktów, najwięcej w meczu swojego SikieliArchivi Capo d’Orlando z MHP Riesen Ludwigsburg.

Jakub Wojciechowski (fot. basketballcl.com)

Buty, w których szalał Kobe Bryant – atrakcyjne ceny >>

OK, radość Jakuba Wojciechowskiego była umiarkowana, o ile w ogóle się pojawiła – jego drużyna przegrała z niemieckim rywalem 62:71, w grupie B jest na ostatnim miejscu, a z bilansem 1-6 jest obok Rosy Radom najgorsza w całej Lidze Mistrzów. Ale środkowy reprezentacji sam z siebie może być zadowolony.

Wojciechowski znów rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, ale spędził na boisku 23 minuty – trafił 6 z 9 rzutów z gry oraz 3 z 4 wolnych, a do 17 punktów dodał 6 zbiórek. Był najlepszym strzelcem nie tylko swojego zespołu, ale też całego meczu.

Wojciechowski kontynuuje serię bardzo dobrych spotkań – nieźle pokazał się w meczu reprezentacji Polski na Litwie, potem dostał tytuł MVP kolejki w Serie A za zdobycie 27 punktów w wygranym spotkaniu z Dolomiti Energa Trento. A teraz znów dobrze zaprezentował się w Lidze Mistrzów.

W tych rozgrywkach – w fazie grupowej – Wojciechowski ma średnio 10,8 punktu oraz 4,2 zbiórki.

Buty, w których szalał Kobe Bryant – atrakcyjne ceny >>
POLECANE

Zespół z Gdyni, licząc PLK i EuroCup, przegrał 5 meczów z rzędu, a w ostatnich 4 nie zdobył nawet 70 punktów. Brak drugiego rozgrywającego mocno się teraz odbija na zmęczeniu i grze pozostałych zawodników, jednak – naszym zdaniem – decyzja o zatrudnieniu Armaniego Moore’a ma sens.

tagi