Ale wpadka Stelmetu! – będzie walkower?

Ale wpadka Stelmetu! – będzie walkower?

Mistrz Polski przyjechał na mecz do Kutna z 10 graczami, wśród których była tylko 5 Polaków. Tymczasem regulamin PLK jasno wskazuje, że w składzie meczowym musi być sześciu miejscowych graczy. Przeoczenie tego faktu to kompromitacja Stelmetu.

kutno

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 

Mecz w Kutnie miał się rozpocząć o 17.30, ale kilka minut po wyznaczonym terminie spiker ogłosił, że spotkanie rozpocznie się godzinę później. Mistrzowie Polski zapowiedzieli, że szósty Polak – Wojciech Majchrzak – w tym czasie pojawi się w hali i będzie gotowy.

W drużynie, która przyjechała do Kutna, byli tylko Łukasz Koszarek, Adam Hrycaniuk, Karol Gruszecki, Przemysław Zamojski i Thomas Kelati. Trwa konsternacja i oczekiwanie. Według informacji podanej przez spikera – jeśli Polak nie stawi się na boisku w ciągu 60 minut, mecz zakończy się walkowerem dla Polfarmeksu.

W regulaminie dotyczącym zasad rozgrywania meczu napisane, jest, że w przypadku braku w składzie drużyny odpowiedniej liczby zawodników miejscowych, mecz nie może zostać rozegrany. PLK orzeknie walkower dla przeciwnika. Ale jest też w nim zdanie, że maksymalny okres opóźnienia meczu z powodu tego typu uchybień wynosi 60 minut.

– I zgodnie z tym zapisem w regulaminie, czekamy godzinę na szóstego miejscowego gracza w Stelmecie – powiedział PolskiKosz.pl Wiesław Zych, który jest komisarzem na meczu w Kutnie.

Co mogło być przyczyną wpadki Stelmetu? Gapiostwo kierownictwa i sztabu szkoleniowego – to na pewno. I nic tej kompromitacji mistrza Polski nie zmienia.

Nawet fakt, że Stelmet wyjazdem do Kutna rozpoczął dłuższą podróż – po sobotnim meczu nie wraca do Zielonej Góry, tylko jedzie do Warszawy, gdzie w niedzielę będzie trenować, a po południu odleci do Włoch. We wtorek mistrzowie Polski inaugurują tam rozgrywki Ligi Mistrzów z Dinamem Sassari – tam Polaków liczyć nie trzeba, a Wojciech Majchrzak na pewno by się nie przydał.

Łukasz Cegliński

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

NBA

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26
Gregg Popovich, cień Tima Duncana, mistrzowskie banery i takież aspiracje – oto obraz San Antonio Spurs wyłaniający się z naszej wyobraźni, która chciałaby, aby Jeremy Sochan miał w NBA jak najlepiej. Niestety, prawda o tym klubie może się okazać nieco mniej kolorowa.
24 / 06 / 2022 15:51
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
Tomasz Satoransky nie podbił NBA, ale prawie 40 mln dol. za oceanem zarobił. W kolejnym sezonie ma reprezentować barwy Barcelony. Wcześniej zagra podczas EuroBasketu w Pradze przeciwko biało-czerwonym. – To powinien być dla nas turniej będący zwieńczeniem lat ciężkiej pracy – odgraża się.