Wraca Martynas Paliukenas – duże wzmocnienie Polpharmy

Share on facebook
Share on twitter
Najlepszy obrońca dwóch ostatnich sezonów wraca do PLK. Martynas Paliukenas, który ostatnie dwa sezony spędził w Kingu Szczecin, zagra ponownie w Polpharmie Starogard Gdański, w której debiutował na polskich parkietach.
Martynas Paliukenas / fot. Krzysztof Cichomski, King Szczecin

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Martynas Paliukenas (26 lat, 191 cm) ostatnie 4 lata spędził w Polsce – pierwsze 2 w Polpharmie Starogard Gdański. Litwina do Polski ściągnął wtedy trener Mindaugas Budzinauskas, za którym przeniósł się na 2 następne sezony do Kinga Szczecin.

Każdy kolejny rok to postęp w grze Paliukenasa. Zaczynał od łatki świetnego obrońcy, bulteriera wypuszczanego do nękania rywali, ale bardzo ograniczonego w ataku. Obrońcą świetnym pozostał, o czym świadczą dwie nagrody za najlepszego defensora sezonu, jednak z czasem jego statystyki poszły mocno w górę i z 5,1 punktu mecz w sezonie 2015/16 zdobywał już 9,7 w 2018/19.

Litwin po udanym roku nie znalazł jednak dla siebie miejsca w lepszych klubach niż King Szczecin i po miesiącu od startu rozgrywek wreszcie wybiegnie na parkiet – został właśnie nowym graczem Polpharmy Starogard Gdański, do której wraca dwóch latach.

Transfer Paliukenasa to dobra decyzja, nie tylko z uwagi na zaoszczędzenie na kolejnej licencji za obcokrajowca, ale przede wszystkim ze sportowego punktu widzenia. Martynas jest w stanie znacznie wpłynąć na poprawę w obronie zespołu ze Stargardu, który po tej stronie boiska jest najgorszy w lidze.

Do tego Paliukenas to wzmocnienie obwodu pod względem fizycznym. Trener Marek Łukomski będzie mógł teraz pozwolić sobie na częstsze rotacje w składzie, a co za tym idzie intensywność gry, przede wszystkim w defensywie, powinna wzrosnąć.

W najbliższej kolejce Polpharmę czeka wyjazdowe spotkanie z BM Slam Stalą Ostrów Wlkp. – sobota, 15:00.

GS

POLECANE

tagi