Wraca życie w NBA! Od jutra pierwsze treningi

Share on facebook
Share on twitter
Na początek w małych grupach i tylko w tych miastach i stanach, gdzie złagodzono ograniczenia związane z epidemią. Jednak to już jest fakt – od piątku, 8 maja, zawodnicy NBA będą mieli oficjalnie prawo trenować na klubowych obiektach.
Damian Lillard / fot. wikimedia commons

SportsMedic – nowy wymiar prywatnej opieki medycznej we Wrocławiu >>

Do wznowienia sezonu NBA jeszcze bardzo daleka droga, ale w obecnej sytuacji cieszy każda optymistyczna wiadomość. Od jutra (piątek, 8 maja) pierwsze drużyny pozwolą swoim zawodnikom na ostrożne korzystanie z obiektów i powrót do treningów. Na pewno problemem jest fakt, że sytuacja wygląda różnie w poszczególnych regionach USA i różne też jest podejście klubów.

Rozpoczęcie treningów od jutra potwierdziły: Portland Trail Blazers (Oregon), Denver Nuggets (Kolorado) i Cleveland Cavaliers (Ohio). Teoretycznie mogli to też zrobić Houston Rockets w Teksasie, ale po konsultacjach z lokalnymi władzami, zakładającymi otworzenie obiektów 18 maja, postanowili poczekać do tego terminu.

Dla odmiany jednak np. Dallas Mavericks (także z Teksasu) postanowili powstrzymać się od treningów jeszcze przez dłuższy czas. Mark Cuban, właściciel klubu, uważa, że w tym momencie jest to jeszcze zbyt ryzykowne. Jego zdaniem, najpierw musi zostać przyjęta zasada testowania także graczy bez objawów problemów zdrowotnych, czego w tym momencie liga nie wymaga.

Wszystkie treningi w NBA na tym etapie mają mieć charakter dobrowolny, zawodnicy mają prawo odmówić udziału. Drużyny do współpracy z nimi mogą wyznaczyć maksymalnie do 6 osób ze sztabu trenerskiego, ale – jak podaje ESPN – nie dotycz to pierwszych trenerów zespołów, którzy na tym etapie nie będą mieli prawa uczestniczyć w treningach, ani nawet ich osobiście obserwować.

W sprawie przywrócenia sezonu chęci pozostają, ale twardych faktów brakuje. Nadal najpoważniej rozważanym scenariuszem jest dogranie końcówki rozgrywek w jednej, wyizolowanej lokalizacji (Las Vegas lub Disney World), bez udziału kibiców.

SG

.

NBA

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
Mnóstwo zmian, znani gracze i debiutanci, kluby ze zmienionym obliczem. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach w koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica PLK w tym nietypowym sezonie ogórkowym.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 2 cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
23 / 09 / 2021 23:09
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Nie brakuje gorących tematów: co sądzić o obowiązku szczepień zawodników? Czy płatne transmisje z 1. ligi mają w ogóle sens? Co z dziką kartą dla Turowa?
22 / 09 / 2021 17:47
W stałej ekipie: Kamil Chanas, Adrian Mroczek-Truskowski i Radosław Hyży omawiamy składy drużyn i rozkład sił tuż przed startem Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W trakcie programu rozmawiamy także z Pamelą Wroną, dziennikarką na co dzień zajmującą się tymi rozgrywkami. Część 3. cyklu o wszystkich drużynach 1. ligi.
25 / 09 / 2021 12:22