• Home
  • NBA
  • Wreszcie wraca NBA – sezon już od wtorku!

Wreszcie wraca NBA – sezon już od wtorku!

Share on facebook
Share on twitter

Fachowcy od marketingu i terminarza najlepszej ligi świata tradycyjnie nie zawodzą. Już w pierwszą noc obejrzymy hity z udziałem Cavs, Spurs i Warriors.

lebron-james
fot. wikimedia commons

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 

Inauguracja sezonu NBA tym razem nastąpi relatywnie wcześnie – już w nocy z wtorku na środę, 25/26 października. Czasem zdarza się przecież, że rozgrywki startują dopiero w pierwszych dniach listopada. Liga nie tylko nie każe na siebie długo czekać, ale również serwuje pyszne dania.

Mecz otwarcia (godz. 1.30 polskiego czasu) będzie starcie Cleveland Cavaliers – New York Knicks. Mistrzowie z poprzedniego sezonu zaczynają w pełnym składzie – LeBron, Irving, Love są zdrowi , udało się zatrzymać JR Smitha i dodać m.in. Mike’a Dunleave’ego Jr.

Po drugiej stronie staną „nowi Knicks” już nie tylko z Carmelo Anthonym i rozwijającym się Kristapsem Porzingisem, ale również z Derrickiem Rosem i Joakimem Noah.

Drugie danie? Blazers – Jazz (godz. 4.00 polskiego czasu), czyli dwie drużyny, które idą w górę i które mogą bardzo mocno namieszać w Konferencji Zachodniej. Zespół z Utah postawił na rozwój, a klub z Portland i jego właściciel zainwestowali ogromne pieniądze, by zatrzymać wszystkich utalentowych graczy. Czy już doskonali Damian Lillard i CJ McCollum będą się jeszcze nadal rozwijać?

Na deser prawdziwa uczta. Golden State Warriors – San Antonio Spurs (godz. 4.30), dwie potęgi ostatnich lat, naszpikowane gwiazdami. Jak Steve Kerr w poważnym graniu ustawi drużynę z Kevinem Durantem? Jakie będą „Ostrogi” Gregga Popovicha bez Tima Duncana, ale za to z Pau Gasolem?

Pierwszy wieczór z NBA zapowiada się ekscytująco! Zostały godziny…

PG

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>