• Wreszcie wygrana końcówka Asseco – niezastąpiony Szubarga

Wreszcie wygrana końcówka Asseco – niezastąpiony Szubarga

Asseco lepiej broniło i miało lidera w osobie Krzysztofa Szubargi. Gdynianie nie wypuścili meczu w końcówce i pokonali 86:81 wyżej notowaną Polpharmę Starogard Gdański.

Krzysztof Szubarga (fot. Tomasz Fijałkowski)

NBA, PLK, Liga Mistrzów – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>

Mnóstwo już pisaliśmy relacji z meczów o tym, jak Krzysztof Szubarga ratował z opresji swój zespół. W niedzielę lider Asseco znów to zrobił – w kluczowych momentach trafiał z dystansu, zaliczył kluczowy przechwyt, zbierał i podawał. Skończył mecz z 26 punktami, 7 zbiórkami, 6 asystami i 3 przechwytami. Potęga!

Różnica z ostatnimi meczami była jednak taka, że tym razem Asseco nie wypuściło szansy z rąk. Gdynianie wybronili najważniejsze akcje Polpharmy, a w ataku wsparciem dla „Szubiego” był Dariusz Wyka, który oprócz rzutów z dystansu wreszcie pokazał też trochę twardości pod koszem – miał 17 punktów i 7 zbiórek.

Polpharma zaczęła mądrze, wykorzystując przewagę pod obręczą – Milan Milovanović miał 10 pkt. już w pierwszej kwarcie. Po przerwie, gdy dwukrotnie z dystansu trafił Przemysław Szymański, goście prowadzili nawet różnicą 9 oczek (46:37). Im bliżej było końca meczu, tym grali bardziej indywidualnie, często zderzając się z tłumem obrońców ustawionych pod koszem. Zryw w końcówce Ameena Tansleya i Joe Thomassona był już spóźniony.