Wreszcie wygrana Stelmetu – strzelec Marcel Ponitka

Share on facebook
Share on twitter
Waleczny, ale także skuteczny Stelmet Enea BC odniósł pierwszą wygraną w lidze VTB w tym sezonie. Zielonogórzanie pokonali Avtodor Saratov 89:86, a najlepszym strzelcem był Marcel Ponitka – 21 punktów.
Jarosław Zyskowski/ fot. VTB

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Już pierwsze minuty pokazały, że Stelmet na poważnie jest w stanie zagrozić rywalom, a przewaga talentu między zespołem z Zielonej Góry, a Avtodorem (w przeciwieństwie do poprzednich rywali w VTB) jest niewielka, albo nawet żadna.

Mecz toczył się praktycznie punkt za punkt. Wyróżniającą się postacią był Marcel Ponitka, który już w pierwszej połowie pokazał, że nie należy lekceważyć go za łukiem. Ostatecznie Polak zdobył 21 punktów przy bardzo dobrej skuteczności 6/9 z gry, w tym 4/5 za 3.

Wsparciem dla Marcela był duet Tony Meier i Joe Thomasson. To właśnie akcja tego drugiego wyprowadziła Stelmet na prowadzenie na około 30 sekund przed końcem spotkania. Avtodor w kolejnej akcji nie był w stanie zdobyć punktów i to zielonogórzanie mogli cieszyć się ze zwycięstwa 89:86.

Po stronie Avtodoru grę ciągnął duet Amerykanów – Orlando Johnson i Markel Starks, który w poprzednim sezonie był zawodnikiem Stelmetu. Obaj skończyli to spotkanie z 18 punktami.

Stelmet tym razem będzie miał kilka dni więcej na odpoczynek i trening. Zielonogórzanie zagrają teraz dopiero w piątek, z Polskim Cukrem Toruń.

Statystyki z meczu TUTAJ.

RW

POLECANE