Wreszcie zaczęli! Polonia górą w Bydgoszczy

Za kilka dni nikt nie będzie o tym meczu pamiętał, ale spotkanie Astorii z Jamalex Polonią 1912 Leszno było jednak inauguracją ligowego sezonu 2016/17. I wygrał beniaminek – 80:76.

pilkaZałóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

Na spotkanie w Bydgoszczy, mimo piątkowego wieczoru zerkało pewnie wielu koszykarskich kibiców – tak to zwykle bywa, gdy nie można doczekać się ligowej inauguracji. Na szczęście występ przeciętnych pierwszoligowych drużyn był ciekawy, bo zacięty. Polonia prowadziła długo, ale wygraną zapewniła sobie dopiero w ostatnich minutach.

Astoria zaczęła mecz od 2:0, ale potem kilka dobrych akcji pokazali Nikodem Sirijatowicz i Szymon Kiwilsza – goście wyszli na prowadzenie 14:3. I ten początek ustawił pierwszą połowię spotkania – Astoria goniła, Polonia trzymała dystans.

Bardzo dobre zawody wśród gospodarzy rozgrywał Patryk Gospodarek (23 punkty, 6 zbiórek, 8 asyst), ale długo nie miał wsparcia kolegów. Sytuacja zmieniła się pod koniec trzeciej kwarty –punkty Mateusza Bierwagena (4) i Mikołaja Motela (5) pozwoliły dogonić gości.

I choć Szymon Milczyński, który rozrzucał się w drugiej połowie, dał Polonii prowadzenie 64:57 w 32. minucie, to mecz już się wyrównał. Astorii grę „robił” asystami Gospodarek, po punktach Doriana Szyttenholma gospodarze odrobili straty i wygrywali 69:68.

Wtedy zryw 9:0 mieli goście – zakończył go trójką Jakub Koelner. Astoria walczyła jednak do końca – Gospodarek zmniejszył straty do 76:78 na 37 sekund przed końcem. Lider gospodarzy mógł doprowadzić do remisu w ostatniej akcji, ale piłkę przechwycił Sirijatowicz, który ustalił wynik na 80:76 dla Polonii.

Najwięcej punktów dla zwycięzców – po 16 – zdobyli Szymon Kiwilsza i Nikodem Sirijatowicz, których umieściliśmy na naszej liście najciekawszych graczy I ligi. W Astorii, poza Gospodarkiem, najskuteczniejszy był Szyttenholm – 10 punktów.