Wspaniały początek EuroCup – Arka wygrywa w Oldenburgu!

Świetny Josh Bostic, mocna obrona całego zespółu i bezcenne trafienia w końcówce. Asseco Arka Gdynia zaczęła sezon w pucharach od niespodzianki, wygrywając w Niemczech z Oldenburgiem 78:74.
Dariusz Wyka i Krzyztof Szubarga / fot. A. Romański, plk.pl

Arka od początku spotkania musiała odrabiać straty. Gospodarze budowali przewagę głównie dzięki dobrej grze Rasida Mahalbasicia (15 punktów w meczu) i Rickeya Pauldinga (21 pkt.). EWE Baskets Oldenburg do przerwy prowadził 40:33.

Zespół z Gdyni mógł jednak liczyć na swojego lidera, Josha Bostica, który w całym meczu zdobył 21 punktów a w kluczowym momencie czwartej kwarty wymusił faul przy rzucie za 3 punkty, co dało Arce prowadzenie na kilka minut przed końcem.

Amerykanin otrzymał w tym wsparcie od Leytona Hammondsa i Bena Emelogu, którzy to wykańczali najważniejsze akcje Arki w decydujących posiadaniach meczu. Trójka tego drugiego dała Arce 4-punktowe prowadzenie w ostatniej minucie i ustaliła wynik na 78:74. Nie można także pominąć bardzo dobrej pracy w obronie Emelogu, który w końcówce skutecznie ograniczył Pauldinga.

Arka notuje więc zwycięstwo na inaugurację tego sezonu w Eurocup. W poprzednich rozgrywkach gdynianie wygrali właśnie tylko 1 spotkanie, co pokazuje skale trudności tego pucharu, ale także wielkość wtorkowego sukcesu – półfinalista Bundesligi został ograny i to na jego parkiecie.