Wstrząs zadziałał – Mike Scott w najlepszym wydaniu

Wstrząs zadziałał – Mike Scott w najlepszym wydaniu

Share on facebook
Share on twitter

Mike Scott w sobotę zagrał jeden ze swoich najlepszych meczów w PLK, a Stal pokonała Kinga Szczecin 92:70. Zwyżka formy Amerykanina to być może efekt dojścia Caspera Ware’a, który miał przejąć od Scotta liderowanie zespołem.

Mike Scott / fot. A. Romański, plk.pl

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Od ogłoszenie transferu Caspera Ware’a, Mike Scott w 3 kolejnych spotkaniach zdobył odpowiednio 20, 14 i 29 punktów. To daje średnią 21 punktów na mecz. W sezonie zdobywa ich średnio 12,8.

Amerykanin zaczął podejmować lepsze decyzje na parkiecie, stał się graczem dokładniejszym i wybierającym tylko dobre rzuty. Świadczą o tym chociażby skuteczności – w tych 3 meczach trafił 15 z 26 rzutów za 3 punkty. Popełnił także zaledwie 3 straty.

Trener Wojciech Kamiński zaczyna mieć swego rodzaju „kłopot bogactwa” na obwodzie. Minut na pozycjach 1-2 jest zaledwie 80, a przecież chętnych na 20+ jest przynajmniej kilku. Ware, Michał Chyliński, rewelacyjny Scott, Daniel Szymkiewicz, no i Nemanja Jaramaz, który wreszcie pojawił się na parkiecie po przerwie spowodowanej kontuzją. Sprawiedliwy podział czasu gry nie wchodzi w grę.

Może się także okazać, że najlepsze ustawienia Stali będą te, bez nominalnych niskich skrzydłowych, czyli Przemysława Żołnierewicza i Mateusza Kostrzewskiego. Casper Ware prawdopodobniej będzie miał najczęściej piłkę w rękach, a żeby jego gra była efektywna, musi być otoczony strzelcami. Pokazał to jego pierwszy mecz z Arką, który mógł spokojnie skończyć z 10 asystami, gdyby tylko partnerzy trafiali do kosza.

Dobra forma strzelecka Scotta to wymarzona wręcz sytuacja do tego, by grać jednocześnie na parkiecie dwójką Amerykanów. Jeśli tylko Scott będzie dalej trafiał za 3 i rozciągał obronę rywali, to być może nie trzeba będzie się martwić o zmieszczenie w jednym zespole Mike’a i Caspera.

Tak jak ten obwód może działać bardzo sprawnie, tak ustalenie tego, kto jest liderem i do kogo mają należeć najważniejsze rzuty już łatwe nie będzie. Scott ostatnim meczami pokazuje, że jest w stanie prowadzić atak Stali w sposób efektywny i chętny do oddania pierwszoplanowej roli raczej nie będzie.

Zostały jeszcze 4 spotkania sezonu regularnego w PLK. Czasu jest mało na wypracowanie odpowiedniej rotacji i ról w zespole (obecność Jaramaza to kolejne utrudnienie w tej kwestii), ale już w meczu z Kingiem Stal wyglądała po prostu dobrze – jak ekipa, która może znaleźć się w półfinale.

Grzegorz Szybieniecki

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>
NBA

Według najnowszych propozycji kolejny sezon NBA ma wystartować 22 grudnia i składać się będzie z 72 spotkań w fazie zasadniczej. Adrian Wojnarowski z ESPN poinformował również, że prawdopodobna jest rezygnacja z corocznego Weekendu Gwiazd, a zamiast tego w kalendarzu pojawi się dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach.
27 / 10 / 2020 0:30
12 lat po wyroku skazującym go na 15 miesięcy więzienia za udział w skandalu związanym z obstawianiem meczów, były arbiter NBA Tim Donaghy powróci do sędziowania. Jak to miało miejsce wiele razy w przeszłości, pomocną w dłoń w takiej sytuacji wyciągnął świat profesjonalnego wrestlingu.
23 / 10 / 2020 0:43
Kibice Toronto Raptors niedawno musieli pogodzić się z utratą tytułu mistrzów NBA, a tymczasem ich drużynie grozi kolejny cios. Zdaniem portalu „Yahoo Sports” istnieje bowiem możliwość, że w sezonie 2020/2021 nowym domem kanadyjskiego zespołu będzie amerykańskie Louisville.
22 / 10 / 2020 17:25

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
To był pokaz siły Los Angeles Lakers. Prowadzeni przez LeBrona Jamesa (28 punktów, 14 zbiórek, 10 asyst) zdominowali mecz numer 6 finałów i ograli Miami Heat 106:93. Wygrali finały 4:2 i zdobyli tym samym 17 tytuł w historii klubu.
12 / 10 / 2020 8:53
Trwa tworzeniu planu na stworzenie ligi 3×3 już w czerwcu – w porannym programie w Polsat Sport zdradził prezes PZKosz, Radosław Piesiewicz. Przy braku sportu na żywo taka inicjatywa wydaje się być racjonalna i może przynieść wiele korzyści.
1 / 05 / 2020 11:53