Wszyscy gotowi, można zaczynać – kto zagra z Czechami?

Wszyscy gotowi, można zaczynać – kto zagra z Czechami?

Share on facebook
Share on twitter

W składzie na pierwszy mecz sparingowy reprezentacji Polski zabraknie tylko Przemysława Karnowskiego i Macieja Lampego. Pozostali kadrowicze są gotowi do gry.

Filip Matczak, Przemysław Zamojski i Damian Kulig (fot. A. Romański, koszkadra.pl)

EuroBasket, PLK, NBA – typuj i wygrywaj kasę! >> 

Na czwartkowy dzień mediów oraz sesje fotograficzne na zgrupowanie reprezentacji w Wałbrzychu dojechał nasz środkowy Przemysław Karnowski. “Big Mamba” jest w trakcie rehabilitacji po operacji kciuka i w meczu z Czechami jeszcze nie zagra. Nieobecny jest też nadal Maciej Lampe, dochodzący do siebie po operacji biodra – jego przyjazd spodziewany jest w późniejszym terminie.

Pozostali gracze uczestniczący w zgrupowaniu będą w piątek dyspozycji trenera Mike’a Taylora. Dotyczy to także graczy, którzy przyjechali później do Wałbrzycha. A.J. Slaughter odpoczywał, a Adam Waczyński kończył rehabilitację po urazie mięśnia łydki. – Nie wiadomo, ile dostaną minut w pierwszym meczu, ale mają zagrać – dowiedzieliśmy się w sztabie kadry.

Dla polskich kibiców będzie to też pierwsza okazja, aby zobaczyć w akcji nowych graczy, nieznanych dotąd ani z kadry, ani z boisk PLK. Mathieu Wojciechowski i Andy Mazurczak będą mieli okazje potwierdzić, że zasłużyli na powołania.

O składzie reprezentacji Czech na piątkowy mecz pisaliśmy TUTAJ. Spotkanie odbędzie się o godz. 20.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Transmisja w TVP Sport i sport.tvp.pl.

Skład reprezentacji na mecz z Czechami, wraz z numerami:
0 Aleksander Czyż
2 Filip Matczak
3 Michał Sokołowski
4 Mathieu Wojciechowski
5 Aaron Cel
6 A.J. Slaughter
7 Damian Kulig
8 Przemysław Zamojski
9 Mateusz Ponitka
12 Adam Waczyński
15 Łukasz Koszarek
20 Andy Mazurczak
21 Tomasz Gielo
22 Daniel Szymkiewicz
23 Michał Michalak
33 Karol Gruszecki
34 Adam Hrycaniuk.

EuroBasket, PLK, NBA – typuj i wygrywaj kasę! >> 

POLECANE

Chaotyczny, pełen spięć mecz, zakończony zwycięstwem faworytów. Anwil pokonał na własnym parkiecie PGE Spójnię 110:84. W ważnych rolach wystąpili polscy gracze zespołu z Włocławka – Michał Sokołowski i Jakub Karolak.

tagi

Doczekał się swojej szansy i perfekcyjnie ją wykorzystuje. Jakub Karolak ostatnimi meczami pokazuje, że zasługuje na większe minuty w rotacji Anwilu. Przy okazji sobotniej wygranej ze Spójnią zdobył aż 25 punktów, trafił rewelacyjne 6/7 z dystansu.
25 / 01 / 2020 20:43

NBA

Łudziliśmy się, że to plotka. Ale informację portalu TMZ potwierdził także Adrian Wojnarowski. Legendarny koszykarz Kobe Bryant zginał dziś w katastrofie helikoptera.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Świetna skuteczność, wsad i efektowny blok w trybuny. Drugi solidny mecz rozegrał w piątek Zion Williamson i przyznał, że czuł się dużo lepiej i pewniej niż podczas debiutu. New Orleans Pelicans cały czas obchodzą się jednak ze swoim debiutantem w bardzo ostrożny sposób i nie pozwalają mu grać w końcówkach spotkań. Tym razem przegrali z Denver 106:113.
25 / 01 / 2020 13:26
Pudłuje na potęgę! Choć nadal nikt w NBA nie jest nawet blisko dogonienia Jamesa Hardena w klasyfikacji najlepszych strzelców tego sezonu to jednak ostatnio “Brodacz” znacząco obniżył loty. Na całe szczęście dla Rockets ma on teraz bardzo dobre wsparcie.
25 / 01 / 2020 13:08
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24
Doświadczony rzucający Stelmetu ma już zgodę klubu na wyjazd z reprezentacją Polski 3×3 na turnieje kwalifikacyjne przed Tokio 2020. – Występ na igrzyskach olimpijskich byłby zwieńczeniem mojej kariery – mówi Przemysław Zamojski.
21 / 01 / 2020 17:30