Wszyscy gotowi, można zaczynać – kto zagra z Czechami?

Share on facebook
Share on twitter

W składzie na pierwszy mecz sparingowy reprezentacji Polski zabraknie tylko Przemysława Karnowskiego i Macieja Lampego. Pozostali kadrowicze są gotowi do gry.

Filip Matczak, Przemysław Zamojski i Damian Kulig (fot. A. Romański, koszkadra.pl)

EuroBasket, PLK, NBA – typuj i wygrywaj kasę! >> 

Na czwartkowy dzień mediów oraz sesje fotograficzne na zgrupowanie reprezentacji w Wałbrzychu dojechał nasz środkowy Przemysław Karnowski. “Big Mamba” jest w trakcie rehabilitacji po operacji kciuka i w meczu z Czechami jeszcze nie zagra. Nieobecny jest też nadal Maciej Lampe, dochodzący do siebie po operacji biodra – jego przyjazd spodziewany jest w późniejszym terminie.

Pozostali gracze uczestniczący w zgrupowaniu będą w piątek dyspozycji trenera Mike’a Taylora. Dotyczy to także graczy, którzy przyjechali później do Wałbrzycha. A.J. Slaughter odpoczywał, a Adam Waczyński kończył rehabilitację po urazie mięśnia łydki. – Nie wiadomo, ile dostaną minut w pierwszym meczu, ale mają zagrać – dowiedzieliśmy się w sztabie kadry.

Dla polskich kibiców będzie to też pierwsza okazja, aby zobaczyć w akcji nowych graczy, nieznanych dotąd ani z kadry, ani z boisk PLK. Mathieu Wojciechowski i Andy Mazurczak będą mieli okazje potwierdzić, że zasłużyli na powołania.

O składzie reprezentacji Czech na piątkowy mecz pisaliśmy TUTAJ. Spotkanie odbędzie się o godz. 20.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Transmisja w TVP Sport i sport.tvp.pl.

Skład reprezentacji na mecz z Czechami, wraz z numerami:
0 Aleksander Czyż
2 Filip Matczak
3 Michał Sokołowski
4 Mathieu Wojciechowski
5 Aaron Cel
6 A.J. Slaughter
7 Damian Kulig
8 Przemysław Zamojski
9 Mateusz Ponitka
12 Adam Waczyński
15 Łukasz Koszarek
20 Andy Mazurczak
21 Tomasz Gielo
22 Daniel Szymkiewicz
23 Michał Michalak
33 Karol Gruszecki
34 Adam Hrycaniuk.

EuroBasket, PLK, NBA – typuj i wygrywaj kasę! >>