Co za wymiana – DeMarcus Cousins w Nowym Orleanie!

Share on facebook
Share on twitter

A jednak! DeMarcus Cousins mimo licznych zapewnień ze strony klubu z Sacramento został przehandlowany i to za bardzo niską cenę. Dołączy do Anthony’ego Davisa w Nowym Orleanie.

(fot. Wikimedia Commons)

W takich butach popisują się gwiazdy NBA >>

Sacramento Kings wielokrotnie już i w prywatnych rozmowach ze swoim gwiazdorem, i publicznie deklarowali, że nie musi on przejmować się jakimikolwiek plotkami transferowymi. Że wierzą w niego i wiążą z nim swoją przyszłość. I co? I nic. Obiecanki cacanki. Ostatniego dnia Weekendu Gwiazd doszli do porozumienia z New Orleans Pelicans w sprawie transferu podkoszowego.

W niedzielnym All-Star Game DeMarcus Cousins spędził na parkiecie tylko dwie minuty. Zdążył trafić jedną trójkę i zanotować przechwyt. Fani koszykarza mieli prawo być tym faktem porządnie zmieszani, ale już niebawem ich wątpliwości rozwiać miał niezastąpiony Adrian Wojnarowski z The Vertical, który doniósł, że został on właśnie włączony w wymianę.

W zamian za „Boogiego” i Omriego Casspiego, którzy dołączy do Pelicans, w drugą stronę powędrować mają wybrany z 6. numerem zeszłorocznego draftu Buddy Hield, Tyreke Evans, Langston Galloway oraz dwa wybory w nadchodzącym naborze – po jednym na każdą z rund.

To przykład na to, jak w NBA w jednej chwili wszystko może się wywrócić do góry nogami. Dziś obietnica ponad 200-milionowego, pięcioletniego przedłużenia kontraktu, jutro transfer do konferencyjnego rywala.

Przez natłok podkoszowych i lukę powstałą na obwodzie Pelicans powinni być jeszcze w najbliższym czasie aktywni na rynku, jednak na chwilę obecną najważniejsze jest to, że mają w składzie potencjalnie najlepszy duet podkoszowy w lidze stworzony z dwóch byłych graczy Kentucky.

DeMarcus Cousins rozgrywał do tej pory życiowy sezon, notując średnie na poziomie 27,8 pkt., 10,7 zb., 4,9 as., 1,4 prz. i 1,3 bl., a także trafiając 35,4 proc. trójek. Anthony Davis z kolei może się pochwalić linijką 27,7 pkt., 12 zb., 2,2 as., 1,3 prz. oraz 2,5 bl. Cóż to będzie za tandem!

Na ten moment Pelicans prezentują bilans 23-34, który daje im 11. miejsce w Konferencji Zachodniej. Do okupujących 8. lokatę Denver Nuggets tracą dokładnie 2,5 meczu.

W takich butach popisują się gwiazdy NBA >>

Mateusz Orlicki

https://www.youtube.com/watch?v=tvjub4XK5lw

NBA

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Nie tylko Anwil Włocławek, ale także Arged BM Slam Stal Ostrów rozegra fazę grupową Fiba Europe Cup we włocławskiej Hali Mistrzów. Oznacza to, że ponownie w roli gospodarza wystąpi w niej Igor Milicić, od niedawna trener ekipy z Ostrowa, a przez poprzednich 5 lat szkoleniowiec Anwilu.