Wyniki PLK: Setka mistrzów i w Hali Mistrzów

Stelmet i Anwil przebiegły się po AZS i Czarnych, a Polski Cukier kontrolował Turów. W sobotę wieczorem piękną walkę pokazały Polpharma i Asseco.

Kibice Polpharmy (Fot. Polpharma Starogard)

Koszulki, buty, bluzy – nowa NBA już w Sklepie Koszykarza >>

Niespodzianki w 5. kolejce zdarzyły się na razie dwie, choć w gruncie rzeczy nie były to też wyniki nie do przewidzenia. Ale jednak Polpharma (obecny bilans 3-1) po trzech kwartach przegrywała z Dąbrową Górniczą (3-2) 57:64 i wobec osłabienia brakiem Milana Milovanovicia wydawała się na straconej pozycji. Także Asseco (4-1), mimo swojej „wrodzonej” waleczności, nie było faworytem meczu w Ostrowie, gdzie Stali (2-2) zwykle pomagają ściany.

W tych meczach emocje były duże, w pozostałych – praktycznie ich nie było. Ale atak Stelmetu (3-3) i Anwilu (4-1) mógł się podobać, obie drużyny przejechały się jak walec po praktycznie nie broniących zespołach z Koszalina (1-4) i Słupska (3-3).

Trochę pomęczyć musiał się Polski Cukier (4-2), ale jednak w sobotę miał więcej atutów niż Turów (3-3), wygrana 92:80 była dość pewna.

Szczegółowe relacje z dotychczasowych meczów znajdziecie klikając poniżej w wyniki.

Niedziela:
Trefl Sopot – Miasto Szkła Krosno (12.40, Polsat Sport)
Legia Warszawa – GTK Gliwice (15.30)
King Szczecin – Rosa Radom (17)

Wtorek:
Anwil Włocławek – TBV Start Lublin (19)

Tabela – TUTAJ.

Dwie przegrane z rzędu w Madison Square Garden łączną różnicą ponad 80 punktów przelały czarę goryczy. David Fizdale nie jest już trenerem New York Knicks, chwilowym następcą ma być Mike Miller, dotychczasowy asystent.
7 / 12 / 2019 0:28
Po kilku chudszych latach, 3-krotni mistrzowie NBA znów są ścisłej czołówce Wschodu. Mądrze budowana drużyny, piękne trafienia w drafcie i dobry trener – na Florydzie pokazują, jak w książkowy sposób zrealizować przebudowę.
6 / 12 / 2019 18:09

Wreszcie znów coś zdrgnęło! Choć dopiero w przyszłym sezonie zacznie obowiązywać przedłużenie kontraktu Jaylena Browna – mocno przez wielu kwestionowane – skrzydłowy już w trwających rozgrywkach pokazuje na jak dużo go stać.
5 / 12 / 2019 17:55
2 / 12 / 2019 10:08